The Championship: Kaźmierczak i Ślusarski od pierwszej minuty

Od pierwszej minuty w 24. kolejce The Championship w barwach swoich zespołów wystąpili dwaj polscy zawodnicy: Przemysław Kaźmierczak oraz Bartosz Ślusarski. Obaj jednak nie dotrwali do ostatniego gwizdka sędziego i zostali zmienieni w drugiej połowie.

W tym artykule dowiesz się o:

Przemysław Kaźmierczak rywalizował wraz z Derby County na Pride Park z Watford. Obie drużyny przed tą kolejką miały po tyle samo punktów. Gospodarzom długo nie udawało się pokonać bramkarza Szerszeni. W 66. minucie boisko opuścił Kaźmierczak, a siedem minut przed końcem Rob Hulse zapewnił Baranom zwycięstwo 1:0.

Również w podstawowym składzie wyszedł w tej kolejce Bartosz Ślusarski. Po raz drugi z rzędu miało to miejsce w ligowym meczu. Sheffield Wednesday grało na Ninian Park z Cardiff City i przegrało 0:2. Polski napastnik został zmieniony dziewięć minut przed końcem. Sheff Wed zajmuje teraz jedenaste miejsce, a z kolei Cardiff plasuje się na piątej pozycji.

Wciąż liderem jest Wolverhampton Wanderers. Wilki męczyły się tym razem z ostatnim zespołem ligi Doncaster Rovers. Wygrały skromnie 1:0 i bramkę zdobyły tuż przed końcem. Wiceliderem nie jest już Birmingham City, które w meczu kolejki przegrało na St Anderews z Reading. To właśnie The Royals są teraz na drugim miejscu i mają siedem punktów straty do Wolverhampton.

W innym interesującym spotkaniu Quenns Park Rangers pokonało Preston North End 3:2. Goście dwukrotnie doprowadzali do wyrównania, ale cztery minuty przed końcem Dexter Blackstock zapewnił londyńskiemu zespołowi komplet punktów. Wciąż w dobrej formie jest Burnley. Tym razem drużyna ta pokonała na Ashton Gate Bristol City 2:1, a swoją trzynastą bramkę w sezonie strzelił Martin Paterson.