Mistrzowie remisów pokonani w końcówce - relacja z meczu Błękitni Stargard Szczeciński - Okocimski Brzesko

Błękitni Stargard Szczeciński zainkasowali kolejne trzy punkty w II lidze. Gospodarze długo męczyli się z Okocimskim Brzesko, lecz zwyciężyli po pięknym trafieniu Wojciecha Fadeckiego.

Patryk Neumann
Błękitni po pięknej przygodzie w Pucharze Polski powoli wracają do II-ligowej rzeczywistości. W sobotę zmierzyli się z otwierającym strefę spadkową Okocimskim. Rozentuzjazmowani fani liczyli na efektowne zwycięstwo. Trener Krzysztof Kapuściński jednak zdawał sobie sprawę, że jego piłkarzy czekało trudne zadanie. W końcu goście to mistrzowie remisów. W 26 spotkaniach 13 razy dzielili się z rywalami punktami i do soboty mieli jedną porażkę mniej od Błękitnych.
Stargardzianie od początku ruszyli do natarcia. Już w 2. minucie strzelał Łukasz Kosakiewicz. Pierwsze minuty należały do Błękitnych, lecz później przekonali się oni, że w II lidze od piłkarskich umiejętności często ważniejsza bywa walka. Szczególnie, że sędziujący mecz Tomasz Marciniak wysoko zawiesił poprzeczkę. Szybciej przekonali się o tym goście, gdy arbiter z Płocka nie reagował na ich rozpaczliwe i często wulgarne reakcje po przewinieniach.

Pierwsza połowa była zdominowana przez przepychanki i faule. Lepiej poczynał sobie Okocimski, który przed przerwą uzyskał przewagę. Najlepszą okazję po kontrataku w 24. minucie zmarnował Yurij Glushko, który minął Marka Ufnala, lecz nie trafił do pustej bramki. To dla Okocimskiego był sygnał do śmielszych ataków i defensywa gospodarzy przeżywała w pierwszej części trudne chwile.

Obraz gry zmienił się po przerwie. Błękitni grali z wiatrem, lecz w sobotę nie wykorzystywali tego atutu. Ataki Biało-Niebieskich nie kleiły się, a nawet, gdy stargardzianie dochodzili do sytuacji to byli niedokładni. W szeregach przyjezdnych aktywny był wprowadzony w 46. minucie Kamil Białkowski.

Dobre okazje zmarnowali Wojciech Fadecki oraz Rafał Gutowski, który w 89. minucie miał, jak się wydawało, piłkę meczową. Chwilę później jednak strzałem w okienko popisał się Fadecki i Błękitni mogli świętować kolejne zwycięstwo. Z dorobkiem 40 punktów awansowali oni na ósmą lokatę, a w środę zagrają zaległy mecz w Puławach.

- Sztuką było przegrać ten mecz. W pierwszej połowie powinniśmy rozstrzygnąć go na swoją korzyść. Uważam, że to zadecydowało. Sytuacje, które mieliśmy były niewykorzystane, a w drugiej połowie Błękitni wykorzystali sytuację i wygrali 1:0 w 90. minucie - podsumował krótko trener Okocimskiego Brzesko, Tomasz Kulawik.

Błękitni Stargard Szczeciński - Okocimski Brzesko 1:0 (0:0)
1:0 Wojciech Fadecki 90'

Błękitni: Ufnal - Kosakiewicz (46' Wojtasiak), Pustelnik, Baranowski, Wawszczyk - Fadecki, Kotłowski, Flis (72' Inczewski), Gajda, Gutowski - Zieliński (64' Fijałkowski).

Okocimski: Błąkała - Wawryka, Jacek, Garzeł, Baran - Pyciak (65' Dziadzio), Lewiński, Guja (46' Białkowski), Yavorskyj (58'Bryła), Wojcieszyński - Gluszko.

Żółte kartki: Gutowski, Pustelnik, Wawszczyk, Fadecki (Błękitni) - Yavorskyj, Lewiński (Okocimski)

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

Widzów: 800.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!