WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dariusz Wójtowicz zostaje w Sandecji. Trener z kredytem zaufania

Nie będzie zmiany szkoleniowca w sądeckim klubie. Po meczu z Drutex-Bytovią Dariusz Wójtowicz poprosił zarząd o weryfikację swojej pracy, ale władze nie zdecydowały się na nerwowe ruchy.
Krzysztof Niedzielan
Krzysztof Niedzielan

Drużyna z Nowego Sącza dołuje na wiosnę i po 6 porażce w rundzie spadła na 14. miejsce w I lidze. Dlatego też trener poprosił zarząd o podjęcie decyzji w sprawie jego dalszej pracy. We wtorek okazało się, że szkoleniowiec nigdzie się nie rusza.

 - Postanowiliśmy dać trenerowi kredyt zaufania. Zostało nam 7 meczów do rozegrania i jego zadaniem jest utrzymać zespół w lidze. Rozmawialiśmy też z zawodnikami, którzy zadeklarowali walkę do samego końca. Przed najbliższymi sami jesteśmy dobrej myśli - powiedział portalowi SportoweFakty.pl prezes Sandecji Nowy Sącz Andrzej Danek.


- Chciałem, żebyśmy wspólnie podjęli decyzję o mojej przyszłości. Dostałem też zapewnienie, że zawodnicy chcą w dalszym ciągu współpracować, widząc postęp - oczywiście nie ten punktowy. Wykonałem po meczu z Drutex-Bytovią taki ruch, żebyśmy się obudzili, żeby trochę wstrząsnąć zespołem w niepokojącej sytuacji. Dobrze, że doszło do spotkania zarządu z zawodnikami i trenerem. Wyjaśniliśmy sobie pewne kwestie i uznaliśmy, że dalej trzeba mieć głowy w górze i widzieć jasny punkt na horyzoncie - skomentował Dariusz Wójtowicz.

49-letni szkoleniowiec przejął sądecki zespół krótko przed wznowieniem rozgrywek po przerwie zimowej. Od tego czasu drużyna przegrała 6 meczów, wygrała 1 i dostała 3 punkty za walkower w meczu z Widzewem Łódź. To drugie podejście do Sandecji Nowy Sącz pochodzącego z Gdańska trenera. Pierwsza kadencja przypadła na sezon 2009/2010, gdy biało-czarni zajęli trzecie miejsce w I lidze i połowę kolejnych rozgrywek. Wójtowicz odchodził z klubu, gdy ten zajmował czwartą pozycję w tabeli.

Oficjalnie: Wychowanek na dłużej w Sandecji

Zarząd Sandecji podjął dobrą decyzję, zostawiając Dariusza Wójtowicza na stanowisku trenera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×