KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Liga WSB: Biało-Czerwoni w czołówce rankingu

Trzej bokserzy Rafako Hussars Poland - Tomasz Jabłoński, Steven Gerard Donnelly i Igor Jakubowski - uplasowali się w czołówce rankingu indywidualnego World Series of Boxing. Łącznie wygrali 15 walk.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Najbliżej awansu na igrzyska w Rio był Tomasz Jabłoński, który zajął 3. miejsce w wadze -75 kg. Miał tyle samo punktów - 30, co Rosjanin Piotr Chamukow i Kubańczyk Arlen Lopez Cardona, którzy zapewnili sobie występ na przyszłorocznych IO. O niepowodzeniu kapitana Husarii przesądziła krzywdząca decyzja algierskiego sędziego w meczu z Azerbaijan Baku Fires, który odbył się miesiąc temu w Gdańsku. Sędziowie z Bułgarii i Litwy przyznali jednogłośne zwycięstwo 50-45 Tomaszowi Jabłońskiemu, natomiast Algierczyk wypunktował wygraną Jaby Chositaszwiliego 48-47. Jeden punkt, który w tej walce stracił Polak, sprawił, że nie zajął 1 miejsca w rankingu WSB.


Na wysokich 4 pozycjach uplasowali się Steven Gerard Donnelly  (-69 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg). Zawodnik z Irlandii Płn. miał znakomity bilans walk 5-1, ale niestety zabrakło mu pięciu punktów do awansu na igrzyska. Być może wywalczyłby je w pojedynku z Azerem Parvizem Baghirowem w lutym. Steven Gerard Donnelly pojechał do Azerbejdżanu, ale na miejscu okazało się, że jego macierzysta federacja nie dopełniła wszystkich formalności wizowych i nie mógł wystąpić. Zastąpił go Rafał Perczyński, który mimo ambitnej postawy przegrał z zawodnikiem gospodarzy.

9 miejsca w rankingu zajęli Dawid Jagodziński (-49 kg) i Dawid Michelus (-60 kg). Dawid Jagodziński wygrał 3 z 7 walk (jedno zwycięstwo walkowerem), a Dawid Michelus 2 z 6; w jednym meczu zastąpił go Mateusz Polski. Dwie wygrane (jedna walkowerem) i trzy porażki to rekord w tym sezonie WSB Sylwestra Kozłowskiego (-56 kg).

Procentowo najlepszy bilans miał wracający do Husarii Michał Olaś (-91 kg) 1-0. Jedną walkę wygrali też Damian Kiwior (-64 kg) i Mateusz Tryc (-81 kg), ale ponieśli również 4 i 5 porażek. Bez wygranej z Polaków pozostali Grzegorz Kozłowski (-52 kg) 0-3, Marek Pietruczuk (-56 kg) 0-2, Mateusz Polski (-60 kg) 0-1, Kazimierz Łęgowski (-64 kg) 0-2, Rafał Perczyński (-69 kg) 0-1, Jordan Kuliński (-81 kg) 0-1, Roger Hryniuk (+91 kg) 0-3 i Paweł Wierzbicki (+91 kg) 0-1.

Wszyscy zawodnicy, którzy stoczyli choć jedną walkę w sezonie zasadniczym, będą mogli za rok boksować w turnieju kwalifikacyjnym WSB/APB do igrzysk w Rio. Wcześniej będą inne szanse, m.in. jesienne mistrzostwa świata w Katarze.

Trenerzy Zbigniew Raubo i Jerzy Baraniecki oraz współpracująca z nimi Karolina Koszewska skorzystali w rozgrywkach też z 4 zagranicznych pięściarzy. Najlepiej wypadł wspomniany Steven Gerard Donnelly, nieźle prezentował się także Niemiec marokańskiego pochodzenia Hamza Touba (-52 kg) 2-2. Słabszymi ogniwami byli Estończyk Rain Karlson (-91 kg) 0-1 i Litwin Mantas Valaciczius (+91 kg) 0-3.

Łącznie w tym sezonie na ringach WSB wystąpiło 20 bokserów Husarii. Drużyną kierują menedżerowie Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×