Serie A: Juventus pokonał Fiorentinę, AC Milan wciąż się kompromituje, spadek FC Parmy

W hicie 33. kolejki Juventus nie bez problemów pokonał Fiorentinę. Wygrały też Lazio Rzym oraz AS Roma, a Torino FC z Kamilem Glikiem w składzie nie zdołało wygrać na Sycylii z US Palermo.

Konrad Kostorz
Pojedynek na Juventus Stadium dostarczył kibicom sporych emocji, a Bianconeri zrewanżowali się ekipie Vincenzo Montelli za niedawną porażkę 1:2 na własnym terenie w spotkaniu Pucharu Włoch. Jako pierwsi gola zdobyli jednak przyjezdni po uderzeniu Gonzalo Rodrigueza z rzutu karnego.
W 36. minucie po centrze Andrei Pirlo wyrównał Fernando Llorente, a następnie sprawy w swoje ręce wziął Carlos Tevez. Lider klasyfikacji strzelców tuż przed przerwą perfekcyjnym strzałem głową przerzucił piłkę nad Neto, a po zmianie stron mocnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi Violi.

Fiorentina miała świetną okazję, by w 67. minucie doprowadzić do wyrównania, ale Rodriguez tym razem koszmarnie pomylił się z "wapna" i Gianluigi Buffon nie musiał nawet interweniować. Ostatecznie rozmiary porażki przyjezdnych zmniejszył jeszcze tylko Josip Ilicić cudownym uderzeniem z rzutu wolnego.

Na pięć kolejek przed końcem sezonu Juventus ma 14 punktów przewagi nad Lazio i jeśli przynajmniej zremisuje z Sampdorią Genua w sobotę, zapewni sobie tytuł mistrzowski. Biancocelesti tym razem nie zawiedli, gromiąc FC Parmę na Stadio Olimpico. Drużyna ze Stadio Ennio Tardini definitywnie straciła już szanse na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

AS Roma po raz pierwszy od 30 listopada 2014 roku zdobyła trzy gole w jednym meczu! Stołeczna ekipa nadspodziewanie wysoko - biorąc pod uwagę formę piłkarzy Rudiego Garcii w ostatnich tygodniach - pokonała Sassuolo, a debiutanckiego gola dla Giallorossich strzelił uważany za transferowy niewypał Seydou Doumbia.

Ręce załamywać mogą sympatycy Milanu, który znów rozegrał słabe spotkanie i ponownie nie odniósł zwycięstwa. Rossonerich niejednokrotnie ratował Diego Lopez, a mimo to ulegli oni na San Siro Genoi i już wyraźnie odstają od czołowej "9" tabeli. Nadzieję gospodarzy przedłużył w 66. minucie Philippe Mexes, ale kilka chwil później z boiska wyleciał Jeremy Menez i ostatecznie Milan przegrał 1:3.

Torino nie poszło za ciosem i po zwycięstwie w derbach z Juventusem tylko zremisowało z US Palermo. Kamil Glik rozegrał całe zawody i tym razem nie uniknął błędów w konfrontacji z Paulo Dybalą i spółką. W końcówce goście zdobyli bramkę na 3:2, jednak arbiter dopatrzył się nieprzepisowego zagrania i gola nie uznał.

Neurochirurg odradza "Lewemu" grę z Barceloną
Źródło: TVN24/x-news

Na 5. pozycji w tabeli pomimo niezbyt korzystnego remisu z Hellasem (kolejny gol niesamowitego Luki Toniego) utrzymała się Sampdoria, w której znów nie wystąpił Paweł Wszołek. Już tylko teoretyczne szanse na zachowanie ligowego bytu mają Cagliari oraz Cesena. Beniaminek nie wygrał kluczowego meczu z Atalantą na własnym terenie.

Tę serię gier zakończy czwartkowy pojedynek Empoli FC z SSC Napoli. Następna kolejka została zaplanowana na weekend.

Wyniki środowych spotkań 33. kolejki Serie A:

Juventus Turyn - ACF Fiorentina 3:2 (2:1)
0:1 - Rodriguez (k.) 33'
1:1 - Llorente 36'
2:1 - Tevez 45'
3:1 - Tevez 70'
3:2 - Ilicić 90'

W 67. minucie Rodriguez nie wykorzystał rzutu karnego (nie trafił w bramkę).

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Sturaro (71' Padoin), Pirlo (56' Vidal), Marchisio - Pereyra (71' Ogbonna) - Tevez, Llorente.

Fiorentina: Neto - Savić, Rodriguez, Basanta - Joaquin, Aquilani, Badelj, Fernandez (76' Valero), Alonso - Gomez (72' Gilardino), Salah (82' Ilicić).

AC Milan - Genoa CFC 1:3 (0:1)
0:1 - Bertolacci 37'
0:2 - Niang 49'
1:2 - Mexes 66'
1:3 - Falque (k.) 90+2'

Czerwona kartka: Menez /72' za drugą żółtą/ (Milan).

2:2 - Lopez 61'

Chievo Werona - Cagliari Calcio 1:0 (1:0)
1:0 - Meggiorini 11'

Czerwone kartki: Murru /84'/, Cossu /89'/ (obaj Cagliari).

4:0 - Keita 81'

Sampdoria Genua - Hellas Werona 1:1 (0:0)
1:0 - De Silvestri 65'
1:1 - Toni 68'

Czerwona kartka: Acquah /57' za drugą żółtą/ (Sampdoria).

TABELA SERIE A ->>>

Serie A: Premierowy gol Podolskiego i wygrana Interu, Di Natale dogonił Roberto Baggio

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)