Drużyna Artura Boruca wygrała The Championship! Znamy uczestników barażów

AFC Bournemouth Artura Boruca zakończyło rozgrywki The Championship na 1. miejscu. Wszystko dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce z Charltonem Athletic.

Szymon Mierzyński
Długo zanosiło się, że ekipa z Dean Court nie osiągnie takiego sukcesu, bo Watford prowadził z Sheffield Wednesday 1:0. W 90. minucie gospodarze stracili jednak gola, wywalczyli tylko remis i ostatecznie uplasowali się na 2. pozycji z jednym oczkiem mniej niż podopieczni Eddiego Howe'a.Ci z kolei nie zawiedli i pokonali na wyjeździe Charlton Athletic aż 3:0. Artur Boruc znów spędził między słupkami 90 minut, zaliczając 37. występ w obecnej edycji i po raz 16. zachowując czyste konto.
AFC Bournemouth i Watford FC zapewniły sobie bezpośredni awans do Premier League, a w barażach zagrają: Norwich City, Middlesbrough, Brentford oraz Ipswich Town Bartosza Białkowskiego. Do League One spadły natomiast: Millwall, Wigan Athletic i Blackpool FC.