Ligue 1: Mistrzowska forma i pół tuzina goli Paris Saint-Germain!

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Paris Saint-Germain w mistrzowskiej formie! Na inaugurację 36. kolejki Ligue 1 ekipa Laurenta Blanca zdemolowała EA Guingamp triumfując aż 6:0!

W tym artykule dowiesz się o:

Gospodarze objęli prowadzenie już w 2. minucie, gdy Edinson Cavani zamknął dośrodkowanie Serge'a Auriera z prawego skrzydła. Kolejna bramka padła po szybkim kontrataku, który wykończył Zlatan Ibrahimović. Szwed zwodem minął obrońcę i posłał futbolówkę pod poprzeczkę.

Na przerwę paryżanie schodzili z dwubramkową przewagą, ale to był dopiero początek ich kanonady. Po niespełna kwadransie drugiej części na tablicy wyników było już 4:0. W 52. minucie "Ibra" wypuścił w uliczkę Cavaniego, a ten mocnym uderzeniem skompletował dublet. Cztery minuty później największa gwiazda PSG miała na koncie kolejną asystę. Tym razem po jej centrze spod końcowej linii piłkę do siatki skierował Maxwell. [ad=rectangle] W 71. minucie swój znakomity występ ukoronował hat-trickiem Cavani. Urugwajczyk wykorzystał sytuację sam na sam z Jonasem Losslem. Ostatni cios zadał z kolei Ibrahimović, który został sfaulowany w polu karnym przez Jeremy'a Sorbona, a następnie skutecznie egzekwował jedenastkę.

Paris Saint-Germain wygrało 6:0 i umocniło się na 1. miejscu w tabeli. Aktualnie ekipa Laurenta Blanca ma sześć punktów przewagi nad Olympique Lyon. Les Gones swoje spotkanie rozegrają w sobotę, gdy zmierzą się na wyjeździe z SM Caen.

Paris Saint-Germain - EA Guingamp 6:0 (2:0) 1:0 - Edinson Cavani 2' 2:0 - Zlatan Ibrahimović 18' 3:0 - Edinson Cavani 52' 4:0 - Maxwell 56' 5:0 - Edinson Cavani 71' 6:0 - Zlatan Ibrahimović (k.) 90'

Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu - Serge Aurier, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell, Yohan Cabaye (70' Lucas), Marco Verratti, Blaise Matuidi (77' Adrien Rabiot), Javier Pastore (78' Ezequiel Lavezzi), Edinson Cavani, Zlatan Ibrahimović.

EA Guingamp: Jonas Lossl - Lars Jacobsen, Christophe Kerbrat, Jeremy Sorbon, Reynald Lemaitre, Thibault Giresse (60' Mustapha Diallo), Lionel Mathis, Younousse Sankhare, Claudio Beauvue, Sylvain Marveaux (87' Julien Cardy), Christophe Mandanne (72' Yannis Salibur).

Żółte kartki: Zlatan Ibrahimović (Paris Saint-Germain) oraz Younousse Sankhare, Reynald Lemaitre (EA Guingamp).

Sędzia: Sebastien Moreira.