Szkocja: Radosław Cierzniak obronił rzut karny

W sobotnim meczu 36. kolejki Scottish Premier League z St. Johnstone (1:1) obroną rzutu karnego popisał się Radosław Cierzniak z Dundee United.

Maciej Kmita

W 45. minucie spotkania Callum Morris sfaulował w swoim polu karnym jednego z rywali, a piłkę na 11. metrze ustawił sobie David Mackay. Obrońca gospodarzy uderzył piłkę w prawy dolny róg, ale Cierzniak wyczuł jego intencje i obronił strzał.

W 68. minucie goście z Dundee wyszli na prowadzenie za sprawą Johna Rankina, ale nie udało się go obronić do końcowego gwizdka. W 77. minucie strzałem z obrębu pola karnego Cierzniaka pokonał Murray Davidson.
Cierzniak rozegrał pełne 90 minut i to pierwsza obroniona przez niego "11" w bieżącym sezonie SPL, ale wcześniej polski golkiper obronił już trzy rzuty karne w meczach Pucharu Szkocji i Pucharu Ligi Szkockiej. Oprócz Cierzniaka pełne 90 minut rozegrał też Jarosław Fojut. Michał Szromnik obejrzał spotkanie z ławki rezerwowych.

Remisując z St. Johnstone zespół Polaków definitywnie stracił szanse na awans do Ligi Europy.

St. Johnstone - Dundee United 1:1 (0:0)
0:1 - Rankin 68'
1:1 - Davidson 77'