Serie A: Powrót do gry i asysta Pawła Wszołka, znamy drugiego spadkowicza

Paweł Wszołek dostał szansę od Sinisy Mihajlovicia w wyjazdowym meczu z Udinese i jej nie zmarnował. W derbach Werony doszło do podziału punktów, a jedną z bramek strzelił Luca Toni.

Konrad Kostorz
Paweł Wszołek dopiero drugi raz w tym sezonie znalazł się w wyjściowej jedenastce Sampdorii w meczu ligowym (łącznie był to jego 6. mecz). Sinisa Mihajlović posłał Polaka do walki na prawej stronie obrony, a Wszołek w 25. minucie minął w polu karnym Guilherme i idealnie dograł przed bramkę do Roberto Soriano, który otworzył wynik.
Występ Wszołka na Stadio Friuli zakończył się w 75. minucie, kiedy genueńczycy prowadzili już 2:0. Ostatecznie Sampdoria wygrała różnicą trzech bramek i zwiększyła szanse na awans do Ligi Europy.

AC Cesena jako drugi zespół po FC Parmie spadła z Serie A. Beniaminek prowadził 2:0 z US Sassuolo, ale po zmianie stron stracił trzy bramki i poległ, podczas gdy 17. w tabeli Atalanta zdołała zwyciężyć w Palermo. Drużynie z Bergamo już tylko kataklizm odbierze miejsce w elicie na kolejny sezon, ponieważ na trzy kolejki przed końcem sezonu ma 8 punktów przewagi nad Cagliari Calcio.

Derby Werony toczyły się tylko o prestiż, ponieważ Hellas i Chievo ligowy byt mają zagwarantowany, a do europejskich pucharów się nie dostaną. Mimo to emocji na Stadio Marcantonio Bentegodi nie brakowało i kibice zobaczyli cztery gole. W tabeli "oczko" więcej mają nadal Gialloblu.