Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kibice z całej Polski wpłacają środki dla syna zmarłego kibica z Knurowa

Nieco ponad tydzień po tragicznej śmierci kibica w Knurowie kibice Górnika Zabrze wciąż pamiętają o rodzinie zmarłego. Przeprowadzają obecnie m.in. zbiórkę pieniędzy dla syna Dawida Dziedzica.
Marcin Ziach
Marcin Ziach

Stowarzyszenie kibiców Torcida Górnik aktywnie wspiera rodzinę zmarłego kibica z Knurowa. Dawid Dziedzic, który podczas awantury na meczu Concordia Knurów - Ruch Radzionków wybiegł na murawę i został postrzelony z broni gładkolufowej przez jednego z policjantów osierocił syna, na rzecz którego kibice zbierają pieniądze.

Zbiórka, która rozpoczęła się w niedzielę - dzień po śmierci knurowianina - w dziewiątym dniu swojego trwania imponuje rozmachem. Na specjalnie założone subkonto kibice z całej Polski wpłacili już ponad 25 tys. złotych. A na tej kwocie na pewno się nie skończy.


- Postawa środowiska kibicowskiego w Polsce w tej wyjątkowej sytuacji bardzo cieszy. Bez znaczenia na barwy klubowe - solidarnie - udało się już zebrać sporą kwotę. Wierzę, że na tym się nie skończy. Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli zbiórkę już teraz gorąco dziękujemy - mówi Dawid Florek, przedstawiciel stowarzyszenia Torcida Górnik.

Wsparcie dla osieroconego 6-latka zadeklarował także Zbigniew Stonoga, który poinformował, iż zafunduje dla chłopca stypendium do ukończenia przez niego pełnoletności.

Szalikowcy Górnika na wyjazdowe spotkanie z Wisłą Kraków udali się w czarnych koszulkach, na znak żałoby po zmarłym kibicu. Wywiesili też transparent upamiętniający knurowianina.

Kibice Górnika Zabrze podczas meczu w Krakowie uczcili pamięć zmarłego fana z Knurowa Kibice Górnika Zabrze podczas meczu w Krakowie uczcili pamięć zmarłego fana z Knurowa
Przedstawiciele stowarzyszenia klubu z Roosevelta już wcześniej byli wsparciem dla rodziny zmarłego. - Nasze stowarzyszenie wynajęło kancelarię prawną która pomaga rodzinie w sprawie śledztwa odnośnie śmierci Dawida oraz w sprawie przeniesienia praw rodzicielskich jego syna na brata zmarłego Krystiana Dziedzic - dodaje nasz rozmówca.

Pogrzeb tragicznie zmarłego Dawida Dziedzic ściągnął do Knurowa kibiców z całej Polski. Grób kibica utonął w kwiatach, a w oczy rzucały się m.in. wieńce złożone przez kibiców Legii Warszawa i Ruchu Chorzów, na co dzień nie żyjących z fanami z Zabrza w dobrej komitywie.

W prokuraturze w Gliwicach wciąż toczy się postępowanie w sprawie funkcjonariusza, którego kula śmiertelnie ugodziła szalikowca Concordii. Śledztwo toczy się pod kątem przekroczenia uprawnień oraz nieumyślnego spowodowania śmierci.

Kibice z całej Polski pożegnali zmarłego kibica z Knurowa

Czy popierasz inicjatywę stowarzyszenia Torcida Górnik?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×