Filip Kurto pozostanie w Eredivisie?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Choć [tag=26404]Filip Kurto[/tag] w drugim sezonie z rzędu zaliczył spadek z Eredivisie, wszystko wskazuje na to, że w także w kolejnej edycji będzie występował w holenderskiej ekstraklasie.

Kurto występuje w Holandii od lipca 2012 roku, gdy dość niespodziewanie przeniósł się z Wisły Kraków, w której był tylko rezerwowym, do Rody JC Kerkrade i z miejsca stał się numerem jeden w bramce zespołu z Limburgii. [ad=rectangle] W pierwszym sezonie Roda z Kurtem między słupkami utrzymała się w Eredivisie po barażach, ale rok później zajęła ostatnie miejsce i spadła do Eerste Divisie. W barwach Rody rozegrał w sumie 69 ligowych spotkań, w których puścił 132 bramki, a 13 razy zachował czyste konto.

24-letni Polak utrzymał się jednak w ekstraklasie, ponieważ przed sezonem 2014/2015 sięgnął po niego FC Dordrecht. Nowy zespół Kurty szybko zakotwiczył na dnie tabeli i nie podniósł się z niego nawet na moment. Schapenkoppen spadli z ligi już na trzy kolejki przed końcem rozgrywek, a Polak w czterech z 31 występów zachował czyste konto, a w pozostałych sięgał do siatki po piłkę aż 71 razy.

Mimo drugiego spadku z rzędu Kurto znów może utrzymać się w Eredivisie. Według holenderskich mediów przed nowym sezonem 24-latek przeniesie się do Excelsioru Rotterdam, który jest już pewny zachowania ligowego bytu, a w najlepszym przypadku zakończy rozgrywki na 13. miejscu. W barwach tego klubu w przeszłości występowali związani z Feyenoordem Zbigniew Małkowski i Michał Janota, bowiem Excelsior to klub partnerski Feye.

Filip Kurto w Eredivisie:

Sezon [center]Klub[/center] [center]Występy[/center] [center]Puszczone gole[/center] [center]Czyste konta[/center]
2012/2013[center]Roda JC Kerkrade[/center][center]35[/center][center]63[/center][center]8[/center]
2013/2014[center]Roda JC Kerkrade[/center][center]34[/center][center]69[/center][center]5[/center]
2014/2015[center]FC Dordrecht[/center][center]31[/center][center]71[/center][center]4[/center]
Ogółem:[center]100[/center][center]203[/center][center]17[/center]
Źródło artykułu:
Komentarze (0)