Barcelona vs Juventus dopiero drugi raz w historii Ligi Mistrzów, 12 lat temu wygrali Włosi

Do tej pory los tylko w 2003 roku skojarzył z sobą finalistów obecnej edycji Champions League. Wówczas w ćwierćfinale górą byli piłkarze z Półwyspu Apenińskiego.

Konrad Kostorz
W 1986 roku FC Barcelona i Juventus Turyn walczyły w ćwierćfinale Pucharu Europy (poprzednik Ligi Mistrzów), a po wyrównanym starciach górą byli Katalończycy. Jedynego gola dla Włochów zdobył wówczas legendarny Michel Platini.
Po pięciu latach obie drużyny zmierzyły się w walce o finał nieistniejącego już Pucharu Zdobywców Pucharów. Na Camp Nou w obecności 110 tysięcy widzów Barca wygrała 3:1, w czym największa zasługa autora dwóch goli Christo Stoiczkowa. Rewanż zakończył się skromną wygraną Starej Damy, która nie dała jej awansu.

W Lidze Mistrzów jedynie w edycji 2002/2003 doszło do konfrontacji finalistów z Berlina. W Turynie gospodarze prowadzili, ale na 1:1 wyrównał Javier Saviola i zespół z Primera Division miał dobrą pozycję wyjściową. W rewanżu również było 1:1 (gole Xaviego i Pavla Nedveda), a o sukcesie Starej Damy zadecydowała bramka Marcelo Zalayety zdobyta w drugiej połowie dogrywki.