I liga: Flota Świnoujście przesunięta na ostatnie miejsce

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Flota Świnoujście została przesunięta na ostatnie miejsce I ligi. Tym samym walka o utrzymanie nabiera rumieńców.

Bartosz Wiśniewski
Bartosz Wiśniewski
Polski Związek Piłki Nożnej w środę poinformował, że Flota Świnoujście wycofuje się z rozgrywek na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. Wówczas Departament Rozgrywek Krajowych powoływał się na przepis, według którego nadmorski klub miał utrzymać swoją bieżącą pozycję w tabeli.
Okazuje się jednak, że w tej sytuacji mają zastosowanie postanowienia Pkt i Uchwały nr 13/102 z dnia 7 września 2006 roku Prezydium Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej: W sytuacji, kiedy drużyna uczestnicząca w rozgrywkach danej klasy rozgrywkowej wycofa się z rozgrywek w trakcie ich trwania, drużynę tę zalicza się do zespołów opuszczających rozgrywki tej klasy, niezależnie od pozostałych sankcji regulaminowych.

Tym samym na miejsce barażowe awansowała drużyna Tomasza Hajty. W takiej sytuacji w dobrej pozycji są również dwa inne zespoły - Widzew Łódź oraz Pogoń Siedlce. Do miejsca barażowego tracą w tym momencie siedem punktów, a jeszcze przed tygodniem ta różnica wynosiła dwanaście oczek.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×