Arkadiusz Milik wraca do gry

Arkadiusz Milik znalazł się w kadrze Ajaksu Amsterdam na niedzielny mecz 34. kolejki Eredivisie z FC Dordrecht. Polak ma szansę na pierwszy występ od 29 marca.

Maciej Kmita
21-letni reprezentant Polski był wyłączony z gry od 29 marca, gdy w meczu el. Euro 2016 z Irlandią (1:1) doznał kontuzji kolana. 24 kwietnia napastnik reprezentacji Polski wznowił treningi z pełnym obciążeniem, ale dwa ostatnie spotkania ligowe spotkania Ajaksu z PEC Zwolle (1:1) i SC Cambuur Leeuwarden (3:0) obejrzał z trybun.
Teraz znalazł się w kadrze Ajaksu na niedzielne spotkanie 34. kolejki Eredivisie z FC Dordrecht i ma szansę na pierwszy występ od siedmiu tygodni. Pod nieobecność Polaka Ajax zdobył siedem bramek w pięciu meczach, a łupem bramkowym podzielili się Lasse Schoene, Lucas AndersenVictor Fischer i Kolbeinn Sigthorsson.

Mimo trwającej ponad miesiąc przerwy Milik jest w bieżącym sezonie najlepszym strzelcem Ajaksu. W 33 występach zdobył 23 bramki, do których dołożył siedem asyst. Ma udział przy golu średnio co 72 minuty spędzone na boisku. W samej Eredivisie jego dorobek to 11 goli i trzy asysty w 20 meczach (udział przy bramce co 88 minut), a z ośmioma trafieniami został królem strzelców Pucharu Holandii.