Anglia: Premier League nie dla Bartosza Białkowskiego

Ipswich Town z Bartoszem Białkowskim odpadł z rywalizacji o awans do Premier League. W rewanżowym meczu I rundy play-off o promocję do ekstraklasy The Blues przegrali 1:3 z Norwich City.

Maciej Kmita
Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 1:1, ale w rewanżu lepsze okazały się Kanarki. Bartosz Białkowski po raz pierwszy skapitulował w 50. minucie po strzale Wesa Hoolahana z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Christophe'a Berry, za co gracz Ipswich Town został ukarany czerwoną kartką.
Grającym w osłabieniu The Blues w 60. minucie udało się doprowadzić do wyrównania, ale szybko na prowadzenie wyszli gospodarze, a w 74. minucie zadali kolejny cios. W finale barażów Norwich City zmierzy się z Middlesbrough.

"Bartman" trafił do Ispwich latem minionego roku z Notts County. Do bramki The Blues wszedł w 15. kolejce i do końca sezonu zasadniczego nie oddał już miejsca w składzie. Wystąpił w 31 meczach - w 10 zachował czyste konto, a w pozostałych puścił 36 bramek.

Norwich City FC - Ipswich Town FC 3:1 (0:0)
1:0 - Hoolahan (k.) 50'
1:1 - Smith 60'
2:1 - Redmond 64'
3:1 - Jerome 76'