Dynamo Kijów przerwało dominację Szachtara Donieck! Łukasz Teodorczyk zagra w Lidze Mistrzów

Po raz pierwszy od 2009 roku stołeczny zespół okazał się lepszy od Szachtara Donieck i wygrał rozgrywki ligowe na Ukrainie. Dynamo tytuł przypieczętowało pokonując Dnipro Dniepropietrowsk.

Redakcja
Redakcja
Na początku XX wieku Dynamo regularnie zdobywało mistrzostwo, ale począwszy od 2010 roku pięć kolejnych triumfów odniósł Szachtar Donieck. Teraz drużynie Serhija Rebrowa udało się przerwać dominację konkurenta ze wschodu kraju - kijowianie na dwie kolejki przed końcem sezonu mają 7 punktów przewagi nad ekipą Mircei Lucescu. Co ciekawe, pozostają bez porażki z 19 wygranymi i 5 remisami w dorobku.
W 24. serii gier Dynamo zmierzyło się z Dnipro, które w czwartek awansowało do finału Ligi Europy. Myron Markewicz nie wystawił najsilniejszego składu, co wykorzystali gospodarze, którzy po golu Domagoja Vidy zdobytym po podaniu Serhija Rybałki zwyciężyli 1:0. Łukasz Teodorczyk na murawie przebywał od 64. minuty, kiedy zmienił Artema Krawca.

Polski napastnik wziął udział dotąd w 13 ligowych potyczkach Dynama i strzelił 5 goli, zatem miał wkład w sukces jego drużyny. Klub ze stolicy wywalczył 14. w historii mistrzostwo kraju i wystąpi w fazie grupowej kolejnej edycji Ligi Mistrzów. W tych rozgrywkach kijowianie wystartowali dotąd 14-krotnie, docierając do półfinału w 1999 roku, jednak w żadnych z ostatnich 10 występów nie wyszli z grupy.

Dynamo Kijów - Dnipro Dniepropietrowsk 1:0 (0:0)
1:0 - Vida 84'

Dziekanowski: aniołkiem nie byłem