Serie A: Przyzwoity występ i zwycięstwo AS Romy, derby rozstrzygną o wicemistrzostwie?

Rzymianie musieli odrabiać straty w meczu z Udinese Calcio, ale ostatecznie zdobyli trzy punkty i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu plasują się na drugim miejscu w tabeli Serie A.

Konrad Kostorz
Drużyna Rudiego Garcii straciła bramkę w 19. minucie po podaniu Cyrila Thereau i strzale 19-letniego napastnika Stipe Pericy. Niewiele brakowało, a kilka chwil później Chorwat podwyższyłby na 2:0 i postawił Giallorossich w fatalnym położeniu. Tymczasem tuż przed przerwą po świetnym podaniu Francesco Tottiego na listę strzelców wpisał się Radja Nainggolan.
Roma tuż po przerwie miała spore problemy, a w jednej sytuacji uniknęła straty gola tylko dzięki kapitalnej interwencji Morgana De Sanctisa. Wraz z upływem czasu miejscowi zaczęli prezentować się jednak znacznie lepiej od Zebr i przewagę udokumentowali golem Vasilisa Torosidisa, który skorzystał z dogrania Tottiego oraz fatalnego zachowania Silvana Widmera we własnym polu karnym.

W końcówce najpierw Nainggolan trafił w słupek bramki Orestisa Karnezisa, a następnie Jose Holebas ostemplował poprzeczkę. Druga połowa była niezła w wykonaniu gospodarzy, którzy koniec końców zwyciężyli zasłużenie, powrócili na drugą pozycję i o punkt dystansują Lazio Rzym.

Jeśli Roma za tydzień wygra derby Wiecznego Miasta, zapewni sobie wicemistrzostwo. Remis również nie będzie niekorzystny dla ekipy Garcii, biorąc pod uwagę, że na zakończenie sezonu podejmie US Palermo, a Lazio czeka wyjazdowa konfrontacja z SSC Napoli. Azzurri, którzy w poniedziałek zmierzą się z Ceseną, nadal nie są bez szans na wyprzedzenie przynajmniej jednego ze stołecznych zespołów i wywalczenie przepustek do LM.

AS Roma - Udinese Calcio 2:1 (1:1)
0:1 - Perica 19'
1:1 - Nainggolan 45'
2:1 - Torosidis 65'

Roma: De Sanctis - Torosidis, Manolas, Yanga-Mbiwa, Holebas - Pjanić (87' Ljajić), De Rossi, Nainggolan - Iturbe (82' Doumbia), Totti (74' Keita) Ibarbo.

Udinese: Karnezis - Widmer, Danilo, Heurtaux, Piris - Allan, Pinzi (73' Fernandes), Agyemang-Badu - Guilherme (82' Geijo) - Thereau, Perica (66' Kone).

TABELA SERIE A ->>>

Serie A: Torino jeszcze marzy o Lidze Europy, spadek Cagliari Calcio po 11 latach

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Który z rzymskim zespołów zajmie wyższe miejsce na koniec sezonu?