Anglia: 45 minut Rasiaka

Po raz drugi w barwach Boltonu Wanderers pojawił się w meczu Premiership Grzegorz Rasiak. Polak wystąpił 45 minut w meczu na Ewood Park przeciwko Blackburn Rovers, ale Kłusaki przegrały aż 1:4. W drugim niedzielnym meczu Aston Villa pokonała Reading 2:1.

Bartosz Zimkowski

Reading jako pierwsze podejmowało Aston Villę i chciało przełamać fatalną passę. The Royals przegrali siedem ostatnich meczów w lidze, a w czterech ostatnich nie zdobyli choćby bramki. Jednak od początku przewagę miała Aston Villa. Jeszcze w pierwszej połowie Gareth Barry nie wykorzystał rzutu karnego, ale w 45. minucie Ashley Young zdobył gola na 1:0. W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie, a kilka minut przed zakończeniem spotkania rezerwowy Marlon Harewood podwyższył na 2:0. Reading było stać jedynie na honorową bramkę, którą zdobył strzałem z rzutu wolnego Nicky Shorey. Reading przegrało 1:2 i coraz mocniej okopuje się w strefie spadkowej. Z kolei Aston Villa nadal zajmuje szóste miejsce.

W drugim niedzielnym meczu Premiership Blackburn Rovers rozprawiło się na Ewood Park z Boltonem Wanderers aż 4:1. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0, a w drugiej połowie po wejściu na boisko Grzegorza Rasiaka Bolton zdołał wyrównać. Jednak kolejne trzy bramki były dziełem gospodarzy i to oni wygrali 4:1.