KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mariusz Przybylski: To nie Górnik przegrał Legii tytuł, ale oni sami

Górnik Zabrze przegrał w Warszawie z Legią 0:2. W trakcie meczu dużo pretensji do graczy śląskiego klubu miał Michał Kucharczyk. - To nie Górnik przegrał Legii tytuł - ripostował Mariusz Przybylski.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W meczu 36. kolejki Górnik Zabrze przegrał u siebie z Lech Poznań 1:6. Trener warszawskiej Legii, Henning Berg, miał pretensje do zabrzan, że nie zagrali w tym meczu z pełnym zaangażowaniem i nawoływał inne ekipy, by w ostatniej kolejce zagrały fair-play. Po remisie Legii w Gdańsku miała ona trzy punkty straty do Lecha Poznań. Kolejorz nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i wywalczył tytuł mistrza Polski.
W trakcie meczu pomiędzy Legią Warszawa i Górnikiem Zabrze atmosfera nie była najlepsza. W 15. minucie wynik spotkania otworzył Michał Kucharczyk, który następnie pobiegł w kierunku ławki rezerwowych Górnika i miał pretensje do zabrzan za postawę w poprzednim meczu.

Nie było to jedyne "dziwne" zachowanie na warszawskim stadionie. Zadbał o to również spiker, który w niecodziennych słowach zwrócił się do kibiców z Zabrza. - W momencie jak padła bramka to miałem odwróconą głowę, nie patrzyłem na jego reakcję. Nie widziałem tej sytuacji, ale w autobusie, gdy wracaliśmy do Zabrza, dużo o tym dyskutowaliśmy. Pamiętam jeszcze sytuację, gdy Kucharczyk mógł zdobyć drugiego gola, ale był spalony. On wtedy również dziwnie się zachowywał, coś mówił do naszego bramkarza. Jego pretensje i krzyki były na pewno nieuzasadnione - przyznał na oficjalnej stronie Górnika Zabrze Mariusz Przybylski.

Jak zapewnił gracz zabrzańskiego klubu Legia za stracony tytuł powinna mieć pretensje tylko do siebie, a nie do Górnika. - Być może chodziło mu o to, że Górnik przegrał wcześniej z Lechem. Ale my mamy czyste sumienie. Jeśli Kucharczyk i cała Legia mogą mieć do kogoś pretensje to przede wszystkim do siebie. Sami sobie zawalili mistrzostwo. To nie Górnik im przegrał tytuł, ale oni sami - stwierdził Przybylski.

Więcej na: gornikzabrze.pl

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
gornikzabrze.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×