Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Ricardo Nunes kotwiczy w Pogoni Szczecin

Defensor z RPA często zmieniał kluby. Teraz piłkarski obieżyświat może zakotwiczyć w Pogoni Szczecin. Podpisał nowy, dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Ricardo Nunes trafił do Pogoni Szczecin w trakcie minionego sezonu. Zadebiutował trzy dni po podpisaniu kontraktu w meczu z Lechią Gdańsk. Biało-zieloni to pierwsza drużyna, z którą negocjował w Polsce. Gdańszczanie przerwali jednak rozmowy po testach medycznych, co sam "Riki" nazywał dziwną sytuacją. Nunes ma zresztą szczęście do symbolicznych debiutów. Pierwszy mecz w reprezentacji RPA zagrał z Polską.
W Pogoni Szczecin Ricardo występował u trzech trenerów: Dariusza Wdowczyka, Jana Kociana i Czesława Michniewicza. Ten ostatni chwalił podopiecznego za pewność w działaniach i zdecydował, że chce go mieć w zespole na następny sezon. We wtorek rozmowy zostały sfinalizowane i strony podpisały dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o rok.
Ricardo Nunes szybko przekonał do siebie Czesława Michniewicza Ricardo Nunes szybko przekonał do siebie Czesława Michniewicza
Portowiec czuje się najlepiej na lewej stronie boiska jako obrońca lub pomocnik. Michniewicz widzi Nunesa w bloku defensywnym, gdzie ma rywalizować o plac z Mateuszem Lewandowskim. Wcześniej na tej pozycji grał Hubert Matynia, ale nabawił się poważnej kontuzji i w tym roku nie wyjdzie na boisko.

Nunes to prawdziwy piłkarski obieżyświat. Ma w swoim CV kluby z Portugalii, Grecji, Cypru, Bułgarii i Słowacji. U naszych południowych sąsiadów, w MSK Żylinie spędził najwięcej czasu. Zdobył mistrzostwo oraz puchar Słowacji. Do Pogoni trafił jako wolny zawodnik po rozwiązaniu kontraktu z Lewskim Sofia. Najbardziej znanym klubem jaki reprezentował była Benfica Lizbona, ale były to głębokie rezerwy potentata z Portugalii.

Potężny partner zostaje z Pogonią Szczecin

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×