Copa America: Claudio Pizarro dał zwycięstwo Peru, wszyscy po równo przed ostatnią kolejką

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / Claudio Pizarro
East News / Claudio Pizarro

Klubowy kolega Roberta Lewandowskiego zdobył jedynego gola w spotkaniu grupy C Peru - Wenezuela. Pokonani przez godzinę musieli radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce Fernando Amorebiety.

Na inaugurację Peruwiańczycy ulegli 1:2 Brazylii, podczas gdy Wenezuela nieoczekiwanie okazała się lepsza od Kolumbii (1:0). W nocy z czwartku na piątek polskiego czasu zespół Ricardo Garecy odrobił w Valparaiso straty i w tabeli wszystkie drużyny mają po trzy punkty. Dodajmy, że w najlepszym wypadku tylko jedna z nich nie wystąpi w ćwierćfinale. [ad=rectangle] Spore znaczenie dla przebiegu rywalizacji miała decyzja arbitra z 29. minuty. Sędzia uznał, że Fernando Amorebieta rozmyślnie nadepnął na nogę leżącego na murawie Jose Paolo Guerrero i usunął z murawy znanego z występów na Starym Kontynencie defensora. To pozwoliło La Blanquirroja śmielej zaatakować.

Już w drugiej odsłonie spotkania nieznacznie chybili przy strzałach głową Claudio Pizarro oraz Guerrero. Wreszcie w 72. minucie Christian Cueva zagrał w pole karne, a piłka dotarła do Pizarro, który uderzeniem od poprzeczki wykorzystał sytuację sam na sam z wenezuelskim golkiperem. Dla niespełna 37-letniego snajpera Bayernu Monachium był to 21. gol w narodowych barwach.

Drużyna Noela Sanvicente nie zdołała już znaleźć odpowiedzi na gola Peruwiańczyków i musiała przełknąć gorycz porażki. W ostatniej serii gier powalczy z Brazylią, podczas gdy Pizarro i spółka będą rywalizować z Kolumbią. Sytuacja w tabeli jest zatem niezwykle interesująca.

Peru - Wenezuela 1:0 (0:0) 1:0 - Pizarro 72'

Peru: Gallese - Advincula, Ascues, Zambrano, Vargas - Sanchez, Ballon, Lobaton (46' Reyna), Cueva (84' Hurtado) - Pizarro (89' Yotun), Guerrero.

Wenezuela: Baroja - Rosales, Vizcarrondo, Tunez, Amorebieta - Rincon, Seijas (82' Miku) - Vargas (38' Cichero), Arango (73' Martinez), Guerra - Rondon.

Czerwona kartka: Amorebieta /29'/ (Wenezuela).

Żółte kartki: Ballon, Lobaton, Pizarro (Peru) oraz Cichero (Wenezuela).

Sędzia: Raul Orosco (Boliwia).