Brazylijczyk trzecim wzmocnieniem Wisły Kraków

Kolejnym po Tomaszu Cywce i Denisie Popoviciu letnim nabytkiem Wisły Kraków będzie Brazylijczyk Rafael Crivellaro. 26-latek jeszcze w tym tygodniu ma pojawić się w Krakowie na badaniach.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Priorytetem jest w tej chwili przebudowa drugiej linii. Zrobiliśmy wszystko, by ten proces maksymalnie skrócić. Do drużyny dołączył już Tomasz Cywka, a jesteśmy mocno zaawansowani w rozmowach z dwoma innymi zawodnikami. Jeden z nich będzie w Krakowie w środę. Warunki jego kontraktu są ustalone i przyjedzie do nas na badania. Trzeci zawodnik również być może pojawi się u nas już w tym tygodniu - mówił w poniedziałek prezes Białej Gwiazdy Robert Gaszyński.
Sternik Wisły dotrzymał słowa, bo we wtorek badania pod Wawelem przechodził Denis Popović, którego 13-krotni mistrzowie Polski wykupią z I-ligowej Olimpii Grudziądz, a dziś już wiadomo, że rzeczonym trzecim zawodnikiem jest Rafael Crivellaro.

Brazylijczyk od stycznia występował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w barwach Ajman Club, a wcześniej w latach 2011-2014 był związany z Vitorią Guimaraes i CD Trofense.

Crivellaro jest ofensywnym pomocnikiem. Dla Vitorii rozegrał 47 spotkań, w których zdobył trzy bramki i zaliczył trzy asysty, a jego bilans w Trofense to 25 występów i jeden gol. Z kolei w Vitorii B rozegrał 22 spotkania w II lidze i zanotował aż 15 trafień.

Będzie trzecim letnim nabytkiem Wisły po Tomaszu Cywce i Denisie Popoviciu. Przed sezonem 2015/2016 z Reymonta 22 pożegnali się za to Gerard Bieszczad, Dariusz Dudka, Ostoja Stjepanović, Mariusz Stępiński, Łukasz Garguła i Semir Stilić, a nadal niejasna jest przyszłość Jeana Barrientosa.

Wielkie gwiazdy łączone z Man Utd
Źródło: Foto Olimpik/x-news
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×