24. kolejka Serie A: Inzaghi bohaterem Milanu

W spotkaniu kończącym zmagania 24. kolejki Serie A AC Milan pokonał na własnym terenie Citta di Palermo 2:1. Rossoneri dopiero w doliczonym czasie gry zdobyli zwycięską bramkę. Bohaterem zespołu z San Siro został rezerwowy w tym meczu <b>Filippo Inzaghi.</b> Milan wygrał ligowe starcie po dwóch remisach z rzędu z Livorno i Parmą.

W tym artykule dowiesz się o:

Goście już w dziewiątej minucie starcia na San Siro niespodziewanie objęli prowadzenie. Do siatki trafił Australijczyk Mark Bresciano. Rossoneri zdołali odpowiedzieć po upływie piętnastu minut. Wówczas to bezradnego Fontanę pokonał Massimo Ambrosini. Po zmianie stron Milan robił wszystko, co w jego mocy, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Udało się w doliczonym czasie gry. Wówczas to piłkę w bramce umieścił Inzaghi, który 18 minut wcześniej zmienił Alberto Gilardino.

Rossoneri zrównali się w tabeli z czwartą Fiorentiną, która popołudniu przegrała w Rzymie z tamtejszą Romą.

AC Milan - Citta di Palermo 2:1 (1:1)

0:1 - Bresciano 9?

1:1 - Ambrosini 24?

2:1 - F. Inzaghi 90?

Milan: Kalac, Oddo, Bonera, Kaladze, Jankulovski (86? Favalli), Gattuso, Pirlo, Ambrosini, Kaka (46? Gourcuff), Pato, Gilardino (72? F. Inzaghi).

Palermo: Fontana, Zaccardo, Barzagli, Biava, Cassani, Guana, Migliaccio, Bresciano (55? Simplicio), Balzaretti, Cavani (88? Tedesco), Amauri.

Żółte kartki: Kaladze (Milan) oraz Cassani, Guana, Balzaretti (Palermo).

Sędzia: Giannoccaro.