Lech Poznań pożegnał sporą grupę młodych piłkarzy

Tego lata Lech dokona poważnej przebudowy swojego bezpośredniego zaplecza. Z klubem pożegna się kilku młodych piłkarzy, zmiany zajdą też w sztabie szkoleniowym rezerw.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Drugi zespół Kolejorza poprowadzi od nowej edycji Ivan Djurdjević (zastąpi Patryka Kniata). Serb to były zawodnik Kolejorza, który zakończył karierę w połowie 2013 roku. Pozostał jednak w stolicy Wielkopolski i ostatnio pracował z juniorami młodszymi.Wraz z Djurdjeviciem do ekipy rezerw dołączy jego dotychczasowy asystent, Maciej Stachowiak. Innych zmian w sztabie nie będzie. Duże roszady nastąpią natomiast w samej drużynie.
Lech pożegnał sporą grupę zawodników, z którymi nie wiąże już przyszłości. To: Wiktor Witt, Mateusz Klichowicz, Piotr Fontowicz, Mariusz Woźniak, Dawid Juchacz oraz Emil Szczupakowski. Kontrakty wymienionej szóstki wygasły 30 czerwca i klub podjął decyzję, że nie będzie ich przedłużał.

Kto zastąpi tych piłkarzy w III-ligowych rezerwach? - Do zespołu trafi ośmiu juniorów, który ostatnio wywalczyli wicemistrzostwo Polski, przy czym niektórzy z nich od czasu do czasu wciąż jeszcze będą występować w rozgrywkach juniorskich. Zależy nam jednak, by młodzież jak najszybciej znalazła się w dorosłych ekipach, bo to pomoże jej w rozwoju - także pod kątem przyszłej gry w ekstraklasie - wyjaśnił trener-koordynator akademii Kolejorza, Krzysztof Chrobak.

W początkowej fazie sezonu w rezerwach może również zabraknąć Krystiana Sanockiego, Kamila Jóźwiaka oraz Piotra Kurbiela. Tę trójkę trener Maciej Skorża zaprosił bowiem do zajęć z pierwszą drużyną.

Dariusz Dudka: W poprzednich klubach łatałem dziury, w Lechu też mogę

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×