Sparingowo: Porażka Korony na koniec obozu

Na zakończenie obozu w Wodzisławiu Śląskim Korona Kielce przegrała w meczu sparingowym z czeską MFK Karviną 2:3 (1:2). Gole dla zespołu Marcina Brosza zdobyli Michał Fidziukiewicz i Michał Przybyła.

Sebastian Najman
Sztab szkoleniowy złocisto-krwistych posłał do gry zawodników testowanych - Michała Fidziukiewicza, Łukasza Turzynieckiego i Leonida Musina - oraz w dużej mierze kielecką młodzież. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się Czesi. W 28. minucie Lubomir Urgel z powodzeniem zakończył szybki kontratak swojego zespołu.
Odpowiedź Korony przyszła kilkanaście sekund później, kiedy potężnym uderzeniem z ostrego kąta popisał się Michał Fidziukiewicz. W 35. minucie, mimo dość słabego tempa - ogromny wpływ miała na to wysoka temperatura - i dużej niedokładności, piłka znów wylądowała w siatce. Matej Sivric bez najmniejszych problemów zwiódł jednego z obrońców i nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Tuż po zmianie stron II-ligowiec po raz trzeci cieszył się z gola. Na listę strzelców wpisał się wówczas Ondrej Lingr. Wynik w 84. minucie ustalił Michał Przybyła, pewnie wykorzystując rzut karny.

Sobotni sparing był ostatnim akcentem niespełna tygodniowego pobytu kielczan w Wodzisławiu Śląskim. Przed drużyną Marcina Brosza teraz powrót do stolicy woj. świętokrzyskiego, gdzie rozpocznie ona ostatni etap przygotowań do nowego sezonu ekstraklasy.

Korona Kielce - MFK Karvina 2:3 (1:2)
0:1 - Lubomir Urgel 28'
1:1 - Michał Fidziukiewicz 29'
1:2 - Matej Sivric 35'
1:3 - Ondrej Lingr 49'
2:3 - Michał Przybyła (k.) 84'

Korona Kielce: Leonid Musin - Łukasz Turzyniecki, Krzysztof Kiercz, Michał Wrześniewski, Łukasz Sierpina - Nabil Aankour, Maciej Załęcki (70' Kamil Matulka), Piotr Rogala, Jakub Kotarzewski (62' Piotr Poński), Michał Przybyła - Michał Fidziukiewicz.

MFK Karvina: (skład wyjściowy) Branislav Pindroch - Pavel Dreksa, Erik Puchel, Richard Vanek, Petr Glaser, Lubomir Urgela, Pavel Eismann, Jan Sedlak, Mihailo Jovanović, Matej Sivrić, Matej Fiala.