Bundesliga: Borussia zarobiła na Jojiciu, Trapp bramkarzem PSG, Pizarro trafi do Augsburga?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Milos Jojić definitywnie pożegnał się z Borussią Dortmund i przeniósł do 1.FC Koeln, a Kevin Trapp z Eintrachtu Frankfurt wzmocni mistrza Francji.

Początkowo sądzono, że Milos Jojić przejdzie z Borussii Dortmund do 1.FC Koeln na zasadzie wypożyczenia. Jak informuje jednak Kicker, Kozły definitywnie wykupiły Serba z BVB za około 3 mln euro. To oznacza, że klub z Signal-Iduna Park zarobił na Jojiciu, ponieważ 23-latka pozyskano za 2,2 mln euro. [ad=rectangle] Kevin Trapp zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przenosi się do Paris Saint-Germain. Eintracht Frankfurt doszedł do porozumienia z działaczami mistrza Francji i kwota transferu wyniesie od 10 do 12 mln euro. Trapp, który należy do najlepszych bramkarzy młodego pokolenia w Niemczech, trafił do Eintrachtu w 2012 roku z 1.FC Kaiserslautern. Orły w roli następcy Trappa najchętniej widziałby Romana Weidenfellera z Borussii.

Claudio Pizarro opuścił Bayern Monachium, ale także z przyczyn rodzinnych chciałby pozostać w Niemczech i kontynuować karierę. - Idealnie byłoby występować w Bundeslidze jeszcze przez rok albo przez dwa - tłumaczy peruwiański weteran. Z doniesień wynika, że o zatrudnieniu najskuteczniejszego stranieri w historii ligi niemieckiej poważnie myśli FC Augsburg, który do tej pory nie dokonał żadnego transferu.

Działacze 5. zespołu minionego sezonu prawdopodobnie będą musieli sprowadzić bocznego obrońcę w miejsce Abdula Rahmana Baby. Ghańczyk jest rozchwytywany na rynku i obecnie wiele wskazuje na to, że trafi za 18 mln euro do AS Romy. Głównym kandydatem jest 21-letni Philipp Max z Karlsruher SC.

Batuhan Altintas został nowym zawodnikiem Hamburgera SV. 19-letni napastnik, który występował już w tureckiej ekstraklasie, przeniósł się do Niemiec za 0,4 mln euro z Bursasporu. To de facto pierwsze wzmocnienie HSV przed nowymi rozgrywkami.

Źródło artykułu: