Sparingowo: Pogoń Szczecin lepsza od Warty Poznań

W spotkaniu sparingowym rozegranym we Wronkach Pogoń Szczecin wygrała z Wartą Poznań 3:0. Gole dla Portowców zdobyli Rafał Murawski, Adam Frączczak oraz Karol Danielak.

Szymon Mierzyński

Na co dzień oba zespoły dzielą trzy klasy i tę różnicę było w sobotę wyraźnie widać, choć pierwszy gol dla faworyta padł w okresie, w którym nie miał on przewagi. Zdecydowały jednak indywidualne umiejętności Rafała Murawskiego. Doświadczony pomocnik oddał przepiękny techniczny strzał z 22 metrów i piłka poleciała niemal w okienko. Paweł Beser nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia i nawet nie podjął interwencji.

W 40. minucie podopieczni Czesława Michniewicza prowadzili już 2:0. Z lewego skrzydła precyzyjnie dośrodkował Mateusz Lewandowski, a piłkę w siatce głową umieścił Adam Frączczak. Tego gola poznaniacy mogli uniknąć, lecz obrona zachowała się zbyt pasywnie.
W drugiej części Warta też zaczęła stwarzać sytuacje i mogła się pokusić nawet o odrobienie strat. W 72. minucie soczysty płaski strzał z 18 metrów oddał Artur Marciniak i Dawid Kudła musiał wyciągnąć się jak struna, by obronić. Z kolei dwie minuty później po rzucie rożnym minimalnie chybił testowany Piotr Sarbinowski (ostatnio Obra Kościan). Sztab zielonych sprawdzał ponadto Krzysztofa Biegańskiego (Kotwica Kołobrzeg) oraz Macieja Skrzypczaka (Unia Swarzędz). W szeregach szczecinian nowych twarzy nie było.

Mimo lepszej postawy zielonych, ostatnie słowo w sobotnim sparingu należało do Pogoni, a konkretnie Karola Danielaka, który w 90. minucie dopadł do piłki w polu karnym i pewnym uderzeniem pokonał Besera.

Pogoń Szczecin - Warta Poznań 3:0 (2:0)
1:0 - Rafał Murawski 13'
2:0 - Adam Frączczak 40'
3:0 - Karol Danielak 90'

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła (72' Patryk Brzozowski) - Adam Frączczak (62' Karol Danielak), Jakub Czerwiński (59' Sebastian Murawski), Jarosław Fojut (46' Sebastian Rudol), Ricardo Nunes (46' Dominik Kun), Mateusz Matras (64' Andrzej Kotłowski), Rafał Murawski (64' Michał Walski), Takuya Murayama (41' Miłosz Przybecki), Takafumi Akahoshi (55' Robert Obst), Mateusz Lewandowski (62' Błażej Chouwer), Łukasz Zwoliński (33' Jakub Okuszko, 59' Marcin Listkowski).

Warta Poznań: Paweł Beser - Franciszek Siwek (46' Maciej Skrzypczak), Alain Ngamayama (46' Maciej Pawłowski), Wojciech Onsorge (46' Mateusz Wypych), Dawid Czerniejewicz (46' Nikodem Fiedosewicz), Adrian Laskowski (46' Gracjan Goździk), Miłosz Brylewski (46' Piotr Sarbinowski), Łukasz Białożyt, Krzysztof Biegański (46' Tomasz Koziorowski), Artur Marciniak, Łukasz Spławski (46' Krystian Łukaszyk).

Żółta kartka: Tomasz Koziorowski (Warta Poznań).

Sędzia: Michał Szmytke (Poznań).