Sparingowo: Biało-czarni bez bramek

Remisem 0:0 zakończył się mecz Sandecji Nowy Sącz ze słowacką Lokomotivą Koszyce. I-ligowcy mieli swoje okazje, lecz nie udało się im ich wykorzystać. Spotkaniu towarzyszyła upalna temperatura.

Takie warunki nie sprzyjały szybkiej i finezyjnej grze. Spotkanie było dość wyrównane, oba zespoły stworzyły kilka sytuacji, ale bliżej szczęścia byli gospodarze. Wybiła 20. minuta spotkania, gdy Matej Nather zaprezentował efektowną wrzutkę w pole karne, a tam strzał Bartłomieja Dudzica niemal z linii bramkowej wybił obrońca z Koszyc. Już po zmianie stron ponownie gola strzelić mógł Dudzic, ale jego strzał z około 5 metrów obronił słowacki bramkarz. [ad=rectangle] - Zawodnicy mieli wczoraj zaaplikowane 2 ciężkie treningi. Dziś wyszli na boisko, żeby się przełamać. Jeśli trening trwa 70 minut, to przy mocno świecącym słońcu wysiłek jest zdwojony i piłkarze jeszcze kilka godzin po jego zakończeniu odczuwają jego skutki. Pozytywnie można ocenić grę obrony w tym sparingu. Poza jedną sytuacją pod koniec meczu, gdy się otworzyliśmy, rywal poza stałymi fragmentami specjalnie nam nie zagroził. Widać, że brakuje nam klasowego, wysuniętego napastnika - skomentował trener Robert Kasperczyk.

Na boisku Biegoniczanki Nowy Sącz pojawili się Grzegorz Baran i Bartłomiej Kasprzak, którzy ostatnio związali się dwuletnimi kontraktami z Sandecją. Wyjątkowo na pozycji napastnika spotkanie rozpoczął Łukasz Nowak. Były pomocnik Puszczy Niepołomice w najbliższym czasie ma podpisać umowę z sądeckim klubem. Wystąpili także testowani Oleksandr Harbar (ostatnio Bystrzyca Kąty Wrocławskie) i Rafał Górecki z AS Progres Kraków. Drużyna z Koszyc miała w składzie piłkarzy znanych z gry w Sandecji. Rudolf Urban występował przy Kilińskiego jeszcze w poprzednim sezonie, a Martin Hloušek 5 lat temu.

Sandecja Nowy Sącz - Lokomotiva Koszyce 0:0 Sandecja: I połowa:

Julian Grzegorczyk - Michał Szeliga, Dawid Szufryn, Przemysław Szarek, Kamil Słaby - Bartłomiej Dudzic, Grzegorz Baran, Matej Nather, Sebastian Szczepański, Bartosz Sobotka - Łukasz Nowak. II połowa: Konrad Kociołek - Michał Szeliga (58' Marcin Makuch), Grzegorz Baran, Przemysław Szarek (65' Oleksandr Harbar), Kamil Słaby (60' Rafał Górecki) - Bartłomiej Dudzic, Mateusz Bartków, Bartłomiej Kasprzak, Matej Nather (60' Szymon Kuźma), Bartosz Sobotka - Łukasz Nowak (81' Konrad Brdej).