Pogoń Szczecin - Błękitni Stargard Szczeciński 2:0 w meczu sparingowym

Pogoń Szczecin pokonała w meczu sparingowym Błękitnych Stargard Szczeciński 2:0. Pierwszego gola dla Portowców strzelił w 24. minucie z rzutu karnego Radosław Biliński, a w 68. minucie na 2:0 podwyższył Marek Kowal.

Łukasz Płócienniczak

Od samego początku Pogoń "siadła" na rywali i stwarzała sobie dogodne sytuacje pod bramkowe. W 6. minucie pierwszą taką okazję miał Cezary Przewoźniak, ale strzelając z piątego metra posłał piłkę wysoko nad bramką. Cztery minuty później w dogodnej sytuacji znalazł się Marcin Dymek, lecz z najbliższej odległości zamiast do siatki trafił w poprzeczkę. Portowcom udało się wyjść na prowadzenie dopiero w 24. minucie, kiedy to w polu karnym faulowany był jeden z zawodników Dumy Pomorza. Karnego na bramkę zamienił doświadczony Radosław Biliński. Szansę na podwyższenie wyniku w pierwszej części spotkania miał Arkadiusz Jarymowicz, ale nie potrafił skierować piłki do pustej bramki.

Jak to w meczu sparingowym na druga połowę zostali desygnowani nowi zawodnicy. Trener Mariusz Kuras wykorzystał cztery zmiany, ale od początku drugiej odsłony do głosu coraz wyraźniej zaczęli dochodzić zawodnicy ze Stargardu Szczecińskiego. Stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale w tym meczu razili nieskutecznością. Po jednej takiej akcji kontrę wyprowadzili Portowcy, w efekcie sam na sam z bramkarzem gości wyszedł Marek Kowal i podwyższył wynik spotkania na 2:0. Taki rezultat utrzymał się do końca spotkania. Warto dodać, że w spotkaniu wystąpił nowy nabytek szczecińskiego zespołu Michał Niedźwiedzki, który w godzinach porannych podpisał kontrakt.

Pogoń Szczecin - Błękitni Stargard Szczeciński 2:0 (1:0)
1:0 - Biliński (k.) 24'
2:0 - Kowal 68'

Pogoń Szczecin: Judkowiak (46' Łapczyński) - Kargol (53' Zawadzki), Tychowski, Dymek, Skrzypek (46' Wójtowicz), Biliński, Skórski (46' Niedzwiecki), Przewoźniak, Jarymowicz (53' Żaczek), Kosakowski (55' Rydzak), Ropiejko (46' Kowal).

Błękitni Stargard Szczeciński: Kaczmarczyk - Gibas, Markiewicz, Procyk, Filoch, Jureczko, Królak, Greguła, Zdunek, Gajda, Woźniak.