KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Lukas Klemenz zagra w spadkowiczu z ekstraklasy

Młodzieżowy reprezentant Polski, wypożyczony na ostatnie pół roku do Korony Kielce, zmienia klub. W nowym sezonie występować będzie na zapleczu piłkarskiej elity.

Marcin Olczyk
Marcin Olczyk
19-letni zawodnik, który występować może na boisku zarówno na środku obrony, jak i na pozycji defensywnego pomocnika, w kręgu zainteresowań PGE GKS-u Bełchatów był już od jakiegoś czasu. W piątek wreszcie dołączył do Brunatnych po pomyślnym przejściu testów medycznych. Urodzony w Niemczech piłkarz, który jednak od trzeciego roku życia mieszkał w Polsce, podpisał z zespołem z województwa łódzkiego dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok.
- Lukas był monitorowany przez nasz klub podczas rundy wiosennej. Pozyskanie młodzieżowego reprezentanta Polski wpisuje się w naszą strategię pozyskiwania zawodników, którzy stawiają na swój rozwój i za miejsce do tego uważają PGE GKS Bełchatów - wyjaśnił zadowolony z najnowszego nabytku trener Rafał Ulatowski, który powoli kompletuje zespół na najbliższy sezon. Lukas Klemenz to drugi po zakontraktowanym dzień wcześniej Vaclavie Cvernie pozyskany latem zawodnik.

W młodzieżowych reprezentacjach Polski rosły (190 cm wzrostu) defensor rozegrał ponad 40 spotkań. Ostatnią rundę ligową spędził w Koronie Kielce, do której był wypożyczony z francuskiego Valenciennes FC. W złocisto-krwistych barwach Klemenz rozegrał 10 spotkań w ekstraklasie (8 razy w wyjściowej jedenastce). Zapracował w tym czasie na cztery żółte kartki (dwie pierwsze dały w konsekwencji czerwoną w debiucie przeciwko Górnikowi Zabrze).

W piątek nową dwuletnią umową z PGE GKS-em związał się też 21-letni wychowanek klubu Krystian Stolarczyk, którego nominalną pozycją jest środek obrony.

PGE GKS Bełchatów z pierwszym oficjalnym wzmocnieniem

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
gksbelchatow.com
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×