Gol Arkadiusza Milika dla Ajaksu Amsterdam przeciwko Panathinaikosowi Ateny

W pierwszym przedsezonowym występie polski snajper Ajaksu Amsterdam wpisał się na listę strzelców. Holendrzy bez większych problemów pokonali wicemistrza Grecji, Panathinaikos Ateny.

Konrad Kostorz
Ajax rozpoczął przygotowania do nowego sezonu od meczu z Dynamem Moskwa. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a Arkadiusz Milik nie pojawił się na murawie. W piątek zespół Franka de Boera zmierzył się z Panathinaikosem Ateny, który podobnie jak Ajax weźmie udział w eliminacjach Ligi Mistrzów.
Milik przebywał na placu gry w pierwszej połowie i w 33. minucie pokonał bramkarza greckiego zespołu. Wynik w końcówce na 2:0 ustalił Anwar El-Ghazi.

Przypomnijmy, że polski snajper sezon 2014/2015 zakończył z 23 golami w oficjalnych pojedynkach Ajaksu. Jego dorobek byłby jeszcze bardziej imponujący, gdyby nie kontuzja, która wykluczyła Milika z występów w końcówce rozgrywek. 21-latek pauzował od 22 marca aż do meczu ostatniej kolejki Eredivisie.

Wszystko wskazuje na to, że kadrowicz Adama Nawałki nie musi obawiać się o miejsce w podstawowym składzie wicemistrza Holandii. Z klubu odszedł bowiem jego główny konkurent - Kolbeinn Sigthorsson, który zasilił FC Nantes. Sezon Eredivisie startuje 7 sierpnia.

Ajax Amsterdam - Panathinaikos Ateny 2:0 (1:0)
1:0 - Milik 33'
2:0 - El-Ghazi 87'