Sparingowo: Rezerwy Zawiszy Bydgoszcz przegrały ze Zniczem Pruszków

Grający w sobotnim sparingu w rezerwowym składzie piłkarze Zawiszy Bydgoszcz przegrali na własnym boisku z II-ligowym Zniczem Pruszków 1:2.

W sobotę trener gospodarzy Mariusz Rumak postanowił dać odpocząć swoim podstawowym piłkarzom i do gry desygnował przede wszystkim juniorów oraz graczy rezerwowych. - Chcieliśmy sprawdzić w dzisiejszym spotkaniu trochę innych zawodników, dlatego postanowiliśmy dać szansę wychowankom - powiedział Rumak po zakończonym sparingu. Dotychczas głównie opiekun Zawiszy w letnich sparingach stawiał głównie na swoich liderów.

[ad=rectangle]
Z pierwszego składu w barwach Zawiszy zobaczyliśmy tylko pozyskanego w przerwie letniej obrońcę Piotra Stawarczyka, Jakuba Smektałę, Damiana Ciechanowskiego, Sebastiana Kamińskiego oraz Kamila Drygasa, Tomasza Wełnickiego i napastnika Arkadiusza Gajewskiego. Ten ostatni już w piątej minucie wpisał się na listę strzelców, kiedy otrzymał kapitalne podanie od Michała Cywińskiego i z najbliższej odległości nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Znicza. Później do głosu doszli goście, którzy w 32. minucie doprowadzili do wyrównania. Ogromne nieporozumienie w szykach obronnych Zawiszy bezlitośnie wykorzystał Bartosz Wiśniewski.

W drugiej części ponownie mocniej zaatakowali bydgoszczanie, ale to piłkarze Znicza strzelili decydującą bramkę. Na dwadzieścia minut przed końcem testowany pomocnik gości otrzymał świetne podanie z boku boiska i nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gospodarzy. Piłkarze Zawiszy w końcówce mieli swoje okazje, ale w 85. minucie Jakub Łukowski zmarnował idealną szansę, kiedy jego strzał głową z najbliższej odległości fantastycznie wybronił Piotr Misztal. Mecz rozegrano na głównym boisku przy ulicy Gdańskiej.

Jeszcze przed sobotnim sparingiem ze Zniczem Pruszków pierwsze zawodowe kontrakty z macierzystym klubem podpisali wychowankowie bydgoskiego zespołu. Byli to młodzieżowcy Dominik Kowalski oraz Kamil Żylski.

Zawisza Bydgoszcz - Znicz Pruszków 1:2 (1:1)
1:0 - Gajewski 5'
1:1 - Wiśniewski 32'
1:2 - Danielewicz 70'

Zawisza: Damian Węglarz (46' Dominik Kowalski) - Piotr Stawarczyk, Damian Ciechanowski (46' Kamil Drygas), Mateusz Mazalon (46' Tomasz Wełnicki), Jakub Smektała - Michał Cywiński (19' Mica), Maciej Kona (46' Alvarinho), Jakub Łukowski, Kamil Żylski (46' Sebastian Kamiński), Giorgi Alawerdaszwili (46' Szymon Lewicki) - Arkadiusz Gajewski.

Znicz: Piotr Misztal - Marcin Rackiewicz, Bartłomiej Makowski, Patryk Kubicki, Maciej Mysiak - Maciej Machalski, Mateusz Stryjewski, Maksymilian Banaszewski, Danielewicz, Bartosz Wiśniewski - Przemysław Kita.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!