Jacek Zieliński: Napastnik? Nie dostrzegam światełka w tunelu

Po pozyskaniu Grzegorza Sandomierskiego, Huberta Wołąkiewicza i Jakuba Wójcickiego Cracovia chciała zakontraktować napastnika, ale przed startem sezonu nowy snajper przy Kałuży 1 się nie pojawi.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Palącym tematem dla nas jest sprowadzenie napastnika. Szanse pozyskania go przed startem sezonu oceniam na czterdzieści procent - mówił w ubiegły wtorek trener Cracovii Jacek Zieliński, ale na pięć dni przed inauguracją rozgrywek opiekun Pasów nie spodziewa się rychłego wzmocnienia I linii.
- Po tych kilku dniach nie dostrzegłem jaśniejszego światełka w tunelu. To są sprawy złożone. Próbujemy, ale idzie ciężko - mówi trener Pasów.

W ostatnich dwóch sparingach w rolę "9" wcielił się Erik Jendrisek. Z MFK Rużomberok (3:1) Słowak zdobył dwa gole, a choć w próbie generalnej z Ruchem Chorzów (2:1) nie wpisał się na listę strzelców, to zaprezentował się bardzo korzystnie.

W spotkaniu z Niebieskimi wystąpił Ariel Wawszczyk z Błękitnych Stargard Szczeciński, ale zabrakło z kolei Mateusza Argasińskiego ze Stali Stalowa Wola. - Mateusz dostał wolne, bo w środku pola mieliśmy dużą liczbę zawodników. Poza tym Mateusz ostatnio wyglądał na przemęczonego, więc dostał czas na to, żeby odpocząć i wraca do nas w poniedziałek - mówi trener Zieliński i dodaje: - Ariel będzie musiał nadrabiać stracony dystans, bo to jest chłopak, który przyszedł z II ligi i nie jest tak, że nagle wskoczy i będzie grał jak z nut. Trochę czasu minie, zanim przystosuje się do naszego stylu gry i do naszego stylu treningów.

I Argasińskiego, i Wawszczyka Cracovia chce pozyskać, ale nawet jeśli uda jej się zakontraktować tego drugiego przed startem sezonu, to następcą Adama Marciniaka na lewej stronie defensywy będzie Hubert Wołąkiewicz. Czterokrotny reprezentant Polski wystąpił na tej pozycji w meczach z Rużomberokiem i Ruchem. Rywale nie wystawili go na ciężką próbę, ale trener Zieliński jest spokojny o formę 30-latka.

- Wołąkiewicz nie wyleciał komuś z kapelusza. To jest ograny chłopak i da sobie radę. To, że nie był wystawiony na ciężką próbę, to świadczy dobrze o tym, jak grał zespół w obronie - mówi opiekun Pasów.

Cracovia zacznie sezon bez swoich asów?

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×