Złoty Puchar CONCACAF: Niezwykłe emocje i wynik 4:4 w meczu Meksyku! Kuba zagra z USA

Niesamowity przebieg miał pojedynek o 1. miejsce w grupie C pomiędzy Meksykiem a Trynidadem i Tobago. Do ćwierćfinału zdołała awansować reprezentacja Kuby, choć osiągnęła bilans bramkowy 1:8.

Konrad Kostorz
Zespół Miguela Herrery musiał zwyciężyć w Charlotte, by wygrać grupę i uniknąć już w ćwierćfinale Kostaryki. Meksykanie po 50. minutach byli na dobrej drodze, ponieważ prowadzili z drużyną Stephena Harta różnicą dwóch goli. Trynidad potrzebował jednak niespełna kwadransa, by trzykrotnie po składnych akcjach pokonać Guillermo Ochoę. Brylował Kenwyne Jones znany z ligi angielskiej, a dwie bramki zdobył anonimowy w Europie Keron Cummings.
Meksyk dopiero w 87. minucie zdołał odrobić stratę po potężnym strzale Andresa Guardado sprzed pola karnego. Kilka chwil później Jones pechowo interweniował we własnym polu karnym i wydawało się, że reprezentanci Trynidadu przeżyją dramat. W doliczonym czasie gry defensywa El Tri jeszcze raz dała się jednak zaskoczyć i obrońca Yohance Marshall strzałem głową po dośrodkowaniu wpakował piłkę do siatki.

Gdyby w meczu Kuby z Gwatemalą padł remis, w ćwierćfinale z USA zagrałby trzeci w tabeli grupy B Salwador. Na podział punktów dość długo się zanosiło, ale Kubańczycy wraz z upływem minut atakowali coraz bardziej zdecydowanie i wreszcie w 72. minucie Maikel Reyes popisał się celną "główką". Rywale nie znaleźli odpowiedzi na to trafienie i - mimo że zremisowali z Meksykiem - nie wystąpią w najlepszej "ósemce" turnieju.

Ostatni gol w meczu Meksyku z Trynidadem i Tobago:

Spotkania ćwierćfinałowe odbędą się 18 i 19 lipca czasu północnoamerykańskiego. Finał zaplanowano na 26 lipca i już teraz wiadomo, że główni faworyci - USA oraz Meksyk - mogą trafić na siebie dopiero w pojedynku o tytuł.

Meksyk - Kostaryka

Złoty Puchar CONCACAF: Kanada odpadła w Toronto, Jamajka zwycięzcą grupy (wideo)