Kamil Glik już strzela dla FC Torino w nowym sezonie (wideo)

Kamil Glik nie odchodzi z Torino FC i już zdobywa bramki dla drużyny Giampiero Ventury. W sobotę posłał piłkę do siatki w spotkaniu kontrolnym z AC Renate.

Konrad Kostorz
Turyńczycy w tym sezonie nie startują w europejskich pucharach i mają jeszcze sporo czasu do pierwszego oficjalnego występu. Rozgrywają zatem pojedynki kontrolne z niżej notowanymi włoskimi zespołami i odnoszą zwycięstwa: 8:0 z Sondrio i 6:0 z Savoną.
W sobotę rywalem Byków było III-ligowe AC Renate. Wynik już w 6. minucie otworzył Kamil Glik, który w swoim stylu doszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego i głową wpakował piłkę do siatki. Naszemu rodakowi asystował nowy nabytek Torino, reprezentant Włoch Daniele Baselli.

Glik wystąpił w pierwszej połowie spotkania wraz z Nikolą Maksimoviciem oraz Emiliano Morettim w linii obrony. Jeśli chodzi o Serba, to podobnie jak Polak najprawdopodobniej pozostanie w zespole Giampiero Ventury na nowy sezon, choć zainteresowanie nim na rynku jest spore. Przypomnijmy, że z klubu odszedł natomiast do Manchesteru United Matteo Darmian.

Torino FC - AC Renate 3:1 (2:1)