Damian Lenkiewicz zagra na Malcie?

Damian Lenkiewicz, piłkarz I-ligowej Miedzi Legnica, będzie sprawdzany w FC Birkirkara - trzeciej drużynie ligi maltańskiej.

Artur Długosz
Damian Lenkiewicz otrzymał zaproszenie na testy, na które Miedź Legnica wyraziła zgodę. Potrwają one od 5 do 9 sierpnia. Piłkarz nie mógł liczyć na regularną grę w składzie I-ligowca i ostatnio był wypożyczany do różnych drużyn.
FC Birkirkara to czterokrotny mistrz ligi maltańskiej. W minionym sezonie zespół wywalczył 3. miejsce w swoim kraju i prawo startu w Lidze Europy. W pierwszej rundzie Maltańczycy ograli ormiańskiego Ulissesa Erewań, a w drugiej zostali wyeliminowani przez West Ham United dopiero po rzutach karnych.

Na White Hart Line Młoty wygrały tylko 1:0 i Maltańczycy szybko odrobili stratę w rewanżu po golu świetnie znanego z występów w lidze włoskiej weterana Fabrizio Miccolego. Co więcej, Anglicy od 45. minuty musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce Jamesa Tomkinsa i ich sytuacja była nie do pozazdroszczenia.

W 107. minucie siły się wyrównały i obie ekipy kończyły zawody w "10". Goście zdołali jeszcze skierować piłkę do siatki, ale arbiter słusznie dopatrzył się spalonego i ostatecznie o wszystkim zadecydowała seria jedenastek. W niej podopieczni Slavena Bilicia uderzali bezbłędnie, a jeden z gospodarzy spudłował i West Ham uniknął ogromnej wpadki. Rywalizacja angielsko-maltańska dostarczyła sporych emocji i była szeroko komentowana w Europie.