Trener Zorii Ługańsk chwali Legię Warszawa

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Berek / Piłka nożna
WP SportoweFakty / Paweł Berek / Piłka nożna
zdjęcie autora artykułu

Na tydzień przed pierwszym meczem IV rundy el. Ligi Europy z Legią Warszawa trener Zorii Ługańsk, [tag=51460]Jurij Wernydub[/tag] ciepło wypowiada się o zespole o Wojskowych.

Rozpoczynające rywalizację spotkanie Zoria - Legia odbędzie się 20 sierpnia w Kijowie, a do rewanżu tydzień później w Warszawie. Co na tydzień przed pierwszym meczem z Legią mówi opiekun drużyny z Ługańska? [ad=rectangle] - Miałem już czas, by obejrzeć parę spotkań Legii z tego sezonu, a moi asystenci wybiorą się do Polski, by zobaczyć ją na żywo. Styl Legii jest podobny do tego, jaki prezentuje większość drużyn naszej ekstraklasy - komentuje Jurij Wernydub.

- Legia jest dobrze przygotowana fizycznie. Potrafi dobrze utrzymywać się przy piłce i przeprowadzić kombinacyjne akcje, ale też jak na polski zespół przystało, dobrze czuje się w kontrataku - dodaje opiekun Zorii.

Wernydub wie, że jego zespół czeka ciężka batalia o awans do fazy grupowej Ligi Europy: - Legia to trudny rywal. Ma w składzie naprawdę wysokiej jakości piłkarzy, dzięki którym zawsze liczy się w walce o najwyższe cele. Choć w minionym sezonie nie obroniła mistrzostwa Polski, uważam, że to naprawdę poważny przeciwnik.

Źródło artykułu: