Holandia: Premierowe trafienie Arkadiusza Milika

W sobotnim meczu 2. kolejki holenderskiej Eredivisie z Willem II Tilburg (3:0) swojego pierwszego ligowego gola w sezonie zdobył Arkadiusz Milik z Ajaksu Amsterdam.

Maciej Kmita
Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 18. minucie, gdy głową wykorzystał dośrodkowanie Davy'ego Klaassena z prawej strony. Jego gol da drużynie Franka de Boera prowadzenie, które w II połowie podwyższył Anwar El-Ghazi, pieczętując drugie ligowe zwycięstwo w sezonie. Na inaugurację wicemistrzowie Holandii pokonali na wyjeździe AZ Alkmaar również 3:0 i po 1. kolejce byli liderem Eredivisie.
Milik przebywał na boisku do 82. minuty, gdy zmienił go Yaya Sanogo. To jego pierwsze ligowe trafienie w sezonie, a drugie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Wcześniej Polak zdobył gola w pierwszym meczu III rundy el. Ligi Mistrzów z Rapidem Wiedeń, w którym zanotował też asystę.

Ajax Amsterdam - Willem II Tilburg 3:0 (1:0)
1:0 - Milik 18'
2:0 - El Ghazi 67'
3:0 - El Ghazi 90'

#dziejesiewsporcie: Świetny lob wolejem