Ligue 1: Paris Saint-Germain z kompletem punktów i pozycją lidera

Paris Saint-Germain liderem Ligue 1! Ekipa Laurenta Blanca odniosła drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując u siebie GFC Ajaccio 2:0.

Szymon Mierzyński
Mistrzowie Francji (choć bez siedzącego na trybunach Zlatana Ibrahimovicia) byli zdecydowanym faworytem potyczki z beniaminkiem i rozstrzygnęli ją w mniej niż pół godziny. Pierwszego gola zdobył Blaise Matuidi, który w 11. minucie wykorzystał błąd rywala i umieścił piłkę w siatce bardzo precyzyjnym strzałem.Dziesięć minut później Thiago Silva dopadł do futbolówki po dośrodkowaniu Thiago Motty z rzutu rożnego i mocną główką sprawił, że Clement Maury skapitulował po raz drugi.
Paryżanie triumfowali 2:0 i po dwóch kolejkach z kompletem oczek, a także lepszą od Stade Reims i SM Caen różnicą bramek zajmują 1. miejsce w tabeli Ligue 1.

Paris Saint-Germain  - GFC Ajaccio 2:0 (2:0)
1:0 - Blaise Matuidi 11'
2:0 - Thiago Silva 21'

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Serge Aurier, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell, Marco Verratti, Thiago Motta (76' Benjamin Stambouli), Blaise Matuidi (70' Ezequiel Lavezzi), Jean-Kevin Augustin (70' Javier Pastore), Edinson Cavani, Lucas.

GFC Ajaccio: Clement Maury - Alexandre Coeff, Roderic Filippi, Pablo Martinez, David Ducourtioux, Jerome Le Moigne, Damjan Doković (76' Kevin Mayi), Amos Youga, Issiaga Sylla, Gregory Pujol (64' John Tshibumbu), Jacques Zoua Daogari (90+2' Khalid Boutaib).

Żółte kartki: Serge Aurier (Paris Saint-Germain) oraz Jerome Le Moigne, Jacques Zoua Daogari, Roderic Filippi (GFC Ajaccio).

Sędzia: Wilfried Bien.

FC Lorient - SC Bastia 1:1 (0:1)
0:1 - Floyd Ayite 4'
1:1 - Benjamin Moukandjo (k.) 90'

Ligue 1: Piękny zwycięski gol Kamila Grosickiego! Napastnik Lyonu pogrążył były klub

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)