Antonio Ruediger za 13 mln euro w AS Romie, formacja obronna już skompletowana?

Reprezentant Niemiec wzmocnił rzymski klub, do którego ma przybyć również trzech innych zawodników, w tym niezbyt znany Słowak z Catanii Calcio.

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Transfer Antonio Ruedigera mogły storpedować jedynie złe wyniki testów medycznych, ponieważ obrońca zmaga się obecnie z kontuzją kolana. Medycy AS Romy orzekli jednak, że defensor VfB Stuttgart bez trudu powróci do zdrowia i transfer został sfinalizowany.
Ponieważ Giallorossi są ograniczeni zasadami Finansowego Fair Play UEFA, początkowo wypożyczą Ruedigera za 4 mln euro, by w 2016 roku obowiązkowo wykupić go za 9 mln euro. Łącznie wydadzą zatem 13 mln na 22-latka, który wystąpił 66 razy w Bundeslidze i zdobył 2 gole. Dodajmy, że Niemiec do gry ma być gotowy w połowie września. Czwartym stoperem po Ruedigerze, Leandro Castanie i Kostasie Manolasie będzie nieoczekiwanie Norbert Gyomber. To 23-letni Słowak, który od 2013 roku występuje w Catanii Calcio (łącznie 29 oficjalnych meczów). Roma zapłaci za niego łącznie około 2,5 mln euro.

Wciąż nie został oficjalnie potwierdzony transfer Lucasa Digne, ale Francuz na pewno przybędzie na Stadio Olimpico. Jego zmiennikiem ma być kolejny szerzej nieznany piłkarz - Emerson. 21-latek jest własnością FC Santos, a ostatni sezon spędził w ramach wypożyczenia w US Palermo, gdzie rozegrał jednak tylko 9 meczów. Brazylijczyk występuje na pozycji lewego defensora, a do Romy trafi za 3,5 mln euro.

Ruediger, Gyomber, Digne i Emerson - na tym najprawdopodobniej defensywne wzmocnienia Romy się zakończą. Oprócz tego tercetu Rudi Garcia dysponuje Manolasem, Castanem, Vasilisem Torosidisem, Maiconem i Alessandro Florenzim oraz Ashley'em Cole'em, ale kontrakt Anglika ma zostać rozwiązany.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×