Najniższa kara dla Gerarda Pique - obrońca FC Barcelony nie zagra w czterech meczach

Gerard Pique został łagodnie potraktowany przez władze La Liga, lecz mimo to czeka go przerwa w grze. Defensor FC Barcelony karygodnie zachował się podczas meczu z Athletic Bilbao.

Redakcja
Redakcja
W 56. minucie rewanżowego pojedynku o Superpuchar Hiszpanii (1:1) Gerard Pique dostał bezpośrednią czerwoną kartkę. Stoper uważał, że liniowy powinien zatrzymać jeden z ataków Basków ze względu na spalonego, więc już po zakończeniu akcji podbiegł z ogromnymi pretensjami do arbitra. Po chwili do Pique podszedł główny rozjemca, Carlos Velasco Carballo, który bez zastanowienia wyciągnął czerwoną kartkę.
Jak ujawniono, Pique bardzo poważnie znieważył arbitra wulgarnymi słowami i ten zasłużenie pokazał mu "czerwień". Podopiecznemu Luisa Enrique za ten występek groziło od 4 do 12 meczów zawieszenia, a Komitet ds. Rozgrywek uznał, że wystarczający będzie najniższy wymiar kary. To oznacza, że środkowy obrońca nie wystąpi tylko przeciwko Athletic Bilbao, Maladze CF, Atletico Madryt oraz Levante UD, a będzie mógł zagrać już 23 września z Celtą Vigo w 5. kolejce.

Dodajmy, że FC Barcelona odwoływała się od czerwonej kartki Pique, a piłkarz zapewniał, iż w żaden sposób nie obraził arbitra. To nie przekonało jednak władz ligi hiszpańskiej, które dały wiarę sędziemu.

Pod nieobecność Pique trener Dumy Katalonii spośród środkowych obrońców będzie miał do dyspozycji Thomasa Vermaelena, Marca Bartrę, Jeremy'ego Mathieu oraz Javiera Mascherano.

Pique poważnie obraził siędziego! Nawet 12 meczów kary dla defensora Barcy?!

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Gerard Pique został ukarany zbyt łagodnie?