GKS Tychy z kolejnym zwycięstwem. "Liczyliśmy, że przejmiemy kontrolę nad meczem"

GKS Tychy odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Tym razem Trójkolorowi w kolejnych śląskich derbach pokonali Polonię Bytom 2:1.

Łukasz Witczyk
Tyszanie mieli dobrze rozpracowanych rywali i dobrze zdawali sobie sprawę z silnych stron Polonia Bytom. - Oglądając ostatni pojedynek Polonii Bytom można było dostrzec, że jest to zespół, który ma ciekawie ułożony atak pozycyjny. Wiedzieliśmy jak rywale mogą z nami zagrać, ale nie chcieliśmy się w defensywie nakładać na zespół gości, bo liczyliśmy na to, że przejmiemy kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Początek meczu był bardzo wyrównany - ocenił Kamil Kiereś.
Gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę. W 24. minucie golkipera Polonii Bytom pokonał Łukasz Grzeszczyk, dla którego było to czwarte trafienie w tym sezonie. Następnie do końca pierwszej połowy inicjatywę przejęli bytomianie. - Nagrodą dla nas była cierpliwość, gola zdobiliśmy po schematycznym zachowaniu zawodników, bardzo dobry strzał Grzeszczyka i otworzyliśmy wynik. W dalszej fazie ewidentnie dominowała Polonia Bytom, a nam brakowało nałożenia matematycznego na gości. Nie potrafiliśmy pokryć pewnych stref boiska - przyznał Kiereś.

Po przerwie ponownie tyszanie zdobyli gola i kontrolowali przebieg spotkania. Jednak po raz kolejny w obecnych rozgrywkach nie zachowali czystego konta. - W przerwie dokonaliśmy korektę w ustawieniu, chcieliśmy cierpliwie grać z kontry i szybko zostaliśmy nagrodzeni zdobyciem bramki. Brakuje nam jednak konsekwencji. W Zambrowie prowadziliśmy 2:0 i straciliśmy bramkę w niegroźnej sytuacji, z ROW-em też było podobnie i teraz też. Wtedy robi się nerwowo i nad tym musimy popracować, by do tego nie doprowadzać w kolejnych spotkaniach - powiedział trener GKS-u Tychy.

Bohaterem Trójkolorowych był Paweł Florek. Młody golkiper zanotował kilka świetnych interwencji i uratował zwycięstwo swojej drużynie. - Paweł Florek na pewno zaliczył dobry występ. Polonia miała kilka klarownych sytuacji, ale on pokazał wysoki kunszt jak na takiego młodego chłopaka. Generalnie wyróżniłbym cały zespół - stwierdził Kiereś.

W drugim z kolei spotkaniu na listę strzelców wpisał się Grzeszczyk, który ponownie zagrał na nietypowej dla siebie pozycji. Nie jest wykluczone, że również w kolejnych pojedynkach były gracz Sandecji Nowy Sącz zostanie przesunięty na atak. - Łukasz Grzeszczyk miał trudniejsze zadanie niż z ROW-em Rybnik. Rywale postawili zupełnie inne warunki. On dał drużynie pewność, trudno mi powiedzieć czy to będzie jego stała pozycja. Okuniewicz jeszcze nie wyzdrowiał. Musimy to przeanalizować i zwrócić uwagę na różne mankamenty - zakończył trener tyskiego klubu.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!