Holandia: Kolejny gol Arkadiusza Milika

W niedzielnym meczu 3. kolejki Eredivisie Ajax Amsterdam pokonał 2:0 NEC Nijmegen, a pierwszą bramkę dla wicemistrzów Holandii zdobył Arkadiusz Milik.

Maciej Kmita
Napastnik reprezentacji Polski na listę strzelców wpisał się w 48. minucie gry, gdy pokonał bramkarza NEC płaskim uderzeniem lewą nogą tuż sprzed linii pola karnego. Autorem drugiego gola dla Ajaksu był obrońca gospodarzy Rens van Eijden, który w 86. minucie skierował piłkę do własnej siatki po zagraniu Daleya Sinkgravena.
To drugie trafienie Milika w trzecim ligowym występie w sezonie 2015/2016. Licząc wszystkie rozgrywki, Polak strzelił już cztery gole w sześciu spotkaniach, a do tego ma na koncie też dwie asysty.

Dzięki zwycięstwu z NEC, w barwach którego pełne 90 minut rozegrał Wojciech Golla, Ajax obroni pozycję lidera Eredivisie. Po trzech rozegranych meczach ekipa Franka de Boera ma na koncie komplet dziewięciu punktów i nie straciła jeszcze ani jednej bramki.

NEC Nijmegen - Ajax Amsterdam 0:2 (0:0)
0:1 - Milik 48'
0:2 - van Eijden 86'