6 meczów i już 20 goli Borussii Dortmund w tym sezonie. Kto najskuteczniejszy?

Rewelacyjnie w ofensywie prezentuje się drużyna Thomasa Tuchela na początku sezonu 2015/2016. Bramkarze przeciwników Borussii Dortmund często wyciągają piłkę z siatki.

Konrad Kostorz
Borussia Dortmund oficjalnie sezon rozpoczęła od skromnego zwycięstwa 1:0 nad Wolfsbergerem AC, ale później wygrywała już przy większej liczbie strzelonych goli: 5:0 z Austriakami, 2:0 z Chemnitzerem FC, 4:0 z Borussią Moenchengladbach, 4:3 z Odds BK i 4:0 z FC Ingolstadt. Dorobek strzelecki żółto-czarnych jest imponujący - 20:3.
- Wyglądało to bardzo dobrze i możemy być naprawdę zadowoleni. Już przed przerwą mogliśmy wyjść na zdecydowane prowadzenie - powiedział Thomas Tuchel po ostatnim zwycięstwie ligowym, po którym Borussia została liderem Bundesligi. - Bardzo przyjemny obrazek i oby tylko tak pozostało do samego końca sezonu - dodał szkoleniowiec BVB w nawiązaniu do układu tabeli.

Aż 7 goli i 4 asysty ma w dorobku Henrich Mchitarjan, który brał bezpośredni udział w zdobyciu ponad połowy goli dla klubu z Dortmundu! Usatysfakcjonowany swoim wynikiem może czuć się również Pierre-Emerick Aubameyang - autor 6 bramek oraz 2 asyst. Kolejni na liście są Marco Reus (3 gole i asysta) oraz Shinji Kagawa (2 trafienia i 2 asysty).

Tuchel skorzystał już z usług 19 zawodników. Nie zagrali jeszcze m.in. Nuri Sahin, Jakub Błaszczykowski, Kevin Grosskreutz, Oliver Kirch, Moritz Leitner i Erik Durm.