Borussia Dortmund pozyskała Adnana Januzaja, Kevin Grosskreutz będzie grał w Turcji

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Niezwykle uzdolniony reprezentant Belgii spróbuje wypełnić lukę po Jakubie Błaszczykowskim i Kevinie Grosskreutzu w zespole Thomasa Tuchela.

Adnan Januzaj został wypożyczony przez Borussię Dortmund z Manchesteru United na sezon 2015/2016. To 20-letni ofensywny pomocnik pochodzący z Kosowa, który pierwsze kroki w futbolu stawiał w Anderlechcie. Do klubu z Old Trafford powędrował w 2011 roku i do tej pory rozegrał 60 oficjalnych meczów w I zespole Czerwonych Diabłów. Jego dorobek to 5 goli oraz 6 asyst. [ad=rectangle] Utalentowany Januzaj to piąty i ostatni nabytek Borussii tego lata. Wcześniej pozyskano Gonzalo Castro (11 mln), Joo-Ho Parka (3,5 mln), Romana Burkiego (3,5 mln) oraz Juliana Weigla (2,5 mln).

Z Dortmundem żegna się nie tylko Jakub Błaszczykowski, który zwiąże się z ACF Fiorentiną, ale także Kevin Grosskreutz. Ulubieniec kibiców Borussii będzie reprezentował barwy Galatasaray Stambuł i występował wspólnie z Lukasem Podolskim. Najprawdopodobniej także on zostanie wypożyczony z Borussii do połowy 2016 roku.

Zobacz także: Jerzy Engel o zwycięstwie Polski z Niemcami i trudnej sytuacji Błaszczykowskiego w Borussii

Źródło artykułu: