1/8 finału Pucharu Włoch: Wymęczony awans Interu

Inter Mediolan ze sporymi problemami, ale po dogrywce zdołał wyeliminować dzielnie się broniącą FC Genoę, która przez bardzo dużą część meczu grała w liczebnym osłabieniu. O awansie aktualnego mistrza Włoch i lidera Serie A zadecydowały bramki Adriano, Cambiasso i Ibrahimovicia.

Adam Kiołbasa

W pierwszej odsłonie oba kluby stworzyła bardzo emocjonujące widowisko. Kluczowe znaczenie dla tej części gry mogła mieć czerwona kartka, którą za wątpliwy faul w polu karnym zobaczył Biava, ale strzał z jedenastu metrów Adriano zdołał sparować Scarpi. Znakomitą sytuację w końcówce zmarnował także Christian Chivu. Swoje szanse mieli również Rossoblu.

Po zmianie stron goście nadal dzielnie się bronili, a gospodarze grali coraz bardziej ofensywnie. Po licznych próbach Nerazzurri osiągnęli swój cel w 75., kiedy to za niewykorzystany rzut karny zrehabilitował się Adriano, ale po zaledwie 240 sekundach niespodziewanie do wyrównania zdołał doprowadzić Rossi, który tym samym doprowadził do dogrywki.

W dogrywce już skuteczniejsi byli podopieczni Jose Mourinho, którzy w końcu zdołali wykorzystać przewagę liczebną. W 100. minucie po strzale Zlatana Ibrahimovicia do bramki Genoi dobił Esteban Cambiasso, a 180 sekund później już sam Szwed podwyższył na 3:1. Pomimo, iż także w drugiej części dogrywki były sytuacje do strzelenia gola, to więcej bramek na San Siro tego dnia nie padło.

Zatem w ćwierćfinale Inter Mediolan zmierzy się z AS Romą. Przypomnijmy, że te drużyny grały ze sobą w czterech ostatnich edycjach finału TIM CUP. Obecnie trofeum bronią Giallorossi.

Inter Mediolan - FC Genoa D. 3:1 (3:1, 1:1, 0:0)
1:0 - Adriano 75'
1:1 - Rossi 79'
2:1 - Cambiasso 100'
3:1 - Ibrahimović 103'

Inter: Toldo, Maicon, Burdisso, Samuel, Maxwell, Zanetti, Chivu, Muntari (46' Obinna), Jimenez (73' Cambiasso), Crespo, Adriano (76' Ibrahimović).

Genoa: Scarpi, Biava, Ferrari, Bocchetti, Modesto (49' Criscito), Rossi, Milanetto, Jurić, Vanden Borre (53' Olivera), Sculli, Mesto (46' Papastathopoulos).

Inne wydarzenia: Adriano (Inter) w 20. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Żółte kartki: Muntari, Obinna (Inter) oraz Jurić, Milanetto (Genoa).