Przerwy na mecze reprezentacji zmorą Lecha Poznań?

Lech Poznań pod wodzą Macieja Skorży nie wygrał jeszcze ani jednego meczu bezpośrednio po przerwie na mecze reprezentacji Polski. Czy tym razem przełamie złą passę?

Michał Jankowski

Maciej Skorża objął Lecha Poznań 1 września zeszłego roku. Miał wtedy prawie dwa tygodnie na pracę z drużyną, ponieważ akurat była przerwa na mecze reprezentacji. Debiut nie wypadł jednak okazale, bowiem poznaniacy przegrali z Jagiellonią Białystok 0:1. Wtedy jeszcze nikt nie przypuszczał, że przerwa na pojedynki kadr może być zmorą Kolejorza.

Po wspomnianej porażce z Jagiellonią lechici zaskoczyli i grali bardzo dobrze. Aż do kolejnej przerwy. Wtedy zdarzył im się remis z Koroną Kielce. Jeszcze gorzej było po spotkaniach reprezentacji w listopadzie (wyjazdowa porażka z Piastem Gliwice 2:3) oraz kwietniu tego roku (blamaż z Błękitnymi Stargard Szczeciński 1:3).

Dla wielu trenerów przerwa na mecze reprezentacji to okazja do wyeliminowania mankamentów z gry i spokojnej pracy na treningach. W Lechu jest jednak inaczej, bowiem sporo zawodników wyjeżdża na zgrupowania reprezentacji i Maciej Skorża nie może udoskonalać taktyki.

Szkoleniowiec Kolejorza kilka tygodni temu narzekał, że przez grę co trzy dni nie ma kiedy potrenować z drużyną, a zajęcia ograniczają się do treningów regeneracyjnych i przedmeczowych. Po ostatnich fatalnych rezultatach osiąganych przez mistrzów Polski kilkanaście dni przerwy od meczów ligowych mogło przydać się zawodnikom. Czy Maciej Skorża zdołał wyprowadzić drużynę z kryzysu i przełamie złą passę po meczach reprezentacji? W sobotę Kolejorz zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Biała i nie może już sobie pozwolić na wpadkę.

Do kolejnej przerwy reprezentacyjnej, która odbędzie się za niecały miesiąc lechici zagrają siedem meczów.