Championship: Błysk Orlando Sa. Drużyna Polaków rozbita

Zespół Piotra Malarczyka i Bartosza Białkowskiego doznał drugiej porażki w sezonie The Championship. Tym razem Ipswich Town musiał uznać wyższość Reading FC. Gospodarze wygrali 5:1, a trzy gole zdobył były piłkarz Legii Warszawa Orlando Sa.

Sebastian Najman

Portugalski napastnik wybiegł w podstawowym składzie drużyny Reading. Mający za sobą półtora roku występów w barwach Legii Warszawa Orlando Sa potrzebował zaledwie czternastu minut, aby dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. Goście co prawda odpowiedzieli trafieniem Freddiego Searsa, ale to było zdecydowanie za mało.

Po zmianie stron The Royals zadali jeszcze trzy ciosy. Najpierw w 50. minucie Christophe'a Berra pokonał Nick Blackman. A w 63. minucie ponownie błysnął Sa, dzięki czemu na swoim koncie ma już cztery bramki w obecnych rozgrywkach i wspólnie z trójką innych graczy otwiera klasyfikację strzelców zaplecza Premier League. W samej końcówce wynik na 5:1 ustalił Oliver Norwood.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych Ipswich Town spędzili Piotr Malarczyk i Bartosz Białkowski. Po zwycięstwie w 6. kolejce Reading awansowało w tabeli na piątą pozycję. Z kolei The Tractor Boys plasują się oczko wyżej.

Reading FC - Ipswich Town 5:1 (2:1)
1:0 - Orlando Sa 7'
1:1 - Freddie Sears 11'
2:1 - Orlando Sa 14'
3:1 - Nick Blackman 50'
4:1 - Orlando Sa 63'
5:1 - Oliver Norwood 87'