Arabia Saudyjska: Zobacz popis Adriana Mierzejewskiego (wideo)

Mecz II rundy Pucharu Arabii Saudyjskiej z Al-Nahda Club był popisem Adriana Mierzejewskiego. Polski pomocnik zdobył jedną z bramek i miał udział przy dwóch kolejnych golach swojego zespołu.

Maciej Kmita
Adrian Mierzejewski (w białej koszulce) TVN Agency / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski (w białej koszulce)

41-krotny reprezentant Polski tradycyjnie rozegrał pełne 90 minut, a na listę strzelców wpisał się w 45. minucie uderzeniem sprzed pola karnego, które dało Al-Nassr prowadzenie 2:0.

Po zmianie stron "Mierzej" zanotował asystę drugiego stopnia przy golu Mohammeda Al-Sahlawiego na 3:0. W 80. minucie z kolei kapitalnym prostopadłym podaniem rozpruł defensywę rywali, a jego zagranie na bramkę zamienił Modibo Maiga.