Szczęsny kontuzjowany. Znów z Barceloną

Wojciech Szczęsny doznał kontuzji palca w środowym meczu z Barceloną (1:1). Polski bramkarz Romy nie ma szczęścia do spotkań z Dumą Katalonii - kilka lat temu nasz rodak złapał podobny uraz na Camp Nou.

Tomasz Skrzypczyński

W 48. minucie meczu na Stadio Olimpico Wojciech Szczęsny zatrzymał szarżę Luisa Suareza. Urugwajczyk do końca walczył o piłkę, ale trafił nogą w rękę Polaka. Po interwencji lekarzy nasz rodak musiał opuścić boisko, a jego miejsce zajął Morgan De Sanctis.

W czwartek AS Roma poinformowała, że Szczęsny nabawił się zwichnięcia czwartego palca lewej dłoni. Odpowiedź na pytanie o to, ile potrwa jego przerwa, poznamy po szczegółowych badaniach.

To nie pierwsza taka kontuzja naszego bramkarza w karierze. Wiosną 2011 roku reprezentant Biało-Czerwonych doznał takiego samego urazu, także w meczu z Barceloną.

8 marca 2011 roku Arsenal Londyn mierzył się na Camp Nou z Dumą Katalonii w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W bramce Kanonierów stał Szczęsny, który spisywał się bez zarzutu, jednak w 19. minucie jego palec ucierpiał przy obronie strzału Daniego Alvesa i Polak musiał zejść z murawy.

Do rewanżu Barcelony z Romą dojdzie 24 listopada. Miejmy nadzieję, że przez 90 minut bramki Giallorossich będzie bronił tylko Szczęsny.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)